Nowy właściciel chce przywrócić Novellowi dawny blask

Attachmate zamierza tchnąć drugie życie w przejęte wraz z Novellem rozwiązania. Ma temu slużyć odpowiednia segmentacja produktów w biznesowych działach grupy.

Na czele działu produktów Novella w grupie Attachmate stanął Bob Flynn. Jego zdaniem systemy takie jak Zenworks, Groupwise, File Management Suite, Open Enterprise Server oraz Vibe czyli produkty do wspierania pracy końcowych użytkowników w firmach, mogą znacznie lepiej się sprzedawać, a ich potencjał technologiczny jest niewykorzystany. Bob Flynn pracuje w Attachmate od 1998 roku.

Technologie Novella zasługują na więcej zainteresowania niż do tej pory. I zamierzamy to zainteresowanie zwiększyć " - zapowiada Bob Flynn. Centrala działu produktów Novella zostanie przeniesiona z Waltham w stanie Massachusetts, do pierwszej siedziby Novella w Provo, w stanie Utah.

W skład Attachmate wchodzą teraz jeszcze trzy inne, niezależne działy biznesowe. Dział Suse - systemu open source, także przejętego z Novellem, dział narzędzi do zarządzania NetIQ oraz dział oryginalnych rozwiązań Attachmate - przede wszystkim aplikacji do emulacji terminalowej, narzędzi mainframe czy systemów fraud management. Ostatniemu działowi także przewodzi Bob Flynn. Dział Suse jest zlokalizowany w Norymberdze, a kieruje nim Nils Brauckmann.

Oprogramowanie Novella do zarządzania tożsamością, zarządzania bezpieczeństwem oraz centrami danych trafi do działu NetIQ. Będą to m.in. Identity Manager, Cloud Security Service, Sentinel, Cloud Manager and Operations Center. NetIQ jest zlokalizowane w Houston i kierowane przez Jay’a Gardnera. Gardner, Brauckmann oraz Flynn odpowiadają przed Jeffem Hawnem, szefem Attachmate Group, która kontroluje cztery wspominanie działy biznesowe.

"Pogrupowanie oferty firmy w czterech działach przełoży się na większą efektywność i pozwoli skoncentrować wysiłek rozwoju i sprzedaży produktów poszczególnych grup. Dotyczy to w szczególności rozwiązań Novella, co doprowadzi do przywrócenia mu dawnej wartości i pozycji" - mówi Flynn. Reorganizacja przyniesie cięcia etatów, jednak nie ujawniono skali zwolnień.

Attachmate zdecydowało o zakupie Novella w listopadzie 2010 roku. Transakcja warta 2,2 mld USD została dopięta w kwietniu br. Z firmy odeszli menedzęrowie najwyższego szczebla w tym szef Ron Hovsepian. Od ogłoszenia zakupu, przedstawiciele Attachmate powtarzali wielokrotnie, że zamierzają rozwijać produkty Novella zgodnie z jej wcześniej ustalonymi planami.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200