Nowy wiceprezes IT Solution Factor

Od 1 lipca Mikołaj Wiśniak został powołany na stanowisko wiceprezesa IT Solution Factor. Powiększyło to grono kierownicze spółki, dotychczas sprawowane przez Kacpra Konopińskiego - CEO oraz Przemysława Panasika – wiceprezesa.

Mikołaj Wiśniak, fot. materiały prasowe

Mikołaj Wiśniak do tej pory kierował w spółce pracą działów Security & Networking oraz IT Integration na stanowisku Chief Technology Officer. Jednostki te odpowiadają za opracowywanie architektury projektów, implementację projektów oraz dostarczanie zaawansowanych usług.

Karierę rozpoczynał jako absolwent Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technicznego w Szczecinie na specjalizacji sieci komputerowe. Przez lata pełnił różne funkcje w zarządzaniu i architekturze systemów informatycznych oraz kierował rozwojem systemów IT w branży automotive w Niemczech i Rosji. W 2014 roku dołączył do zespołu VMware jako starszy inżynier wsparcia sprzedaży, a 3 lata później został szefem zespołu inżynierów wsparcia sprzedaży na region Europy Środkowej.

Zobacz również:

  • Chmura to przestrzeń innowacji
  • Nowy CIO w Alior Banku

Nowy wiceprezes będzie odpowiadał za wyznaczanie kierunku rozwoju firmy w obszarze technologii, doradztwo strategiczne oraz projekty informatyczne z obszaru transformacji IT i cyberbezpieczeństwa. Będzie także sprawować nadzór nad ciągłością działania i obszarem IT w spółce.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]p.com

TOP 200