Nowy uniksowy serwer Fujitsu

Firma zaprezentuje na początku przyszłego tygodnia nowy serwer wyposażony w 128 procesorów. Fujitsu jest na rynku serwerów stosunkowo nowym graczem, ale dzięki serwerowi PrimePower 2000 zamierza zagrozić liderom rynku, firmom Sun Microsystems, IBM i Hewlett-Packard.

Fujitsu Technology Solutions przedstawi w poniedziałek (16 lipca br.) nowy serwer działający pod kontrolą Unixa, o kodowej nazwie Fujtsu PrimePower 2000. Serwer jest kolejnym rozwiązaniem z linii serwerów PrimePower. Pracuje pod kontrolą systemu Sun Solaris oraz wykorzystuje 128 procesorów SPARC64-GP o zegarze do 563 Mhz. Procesory te są odpowiednikiem układów UltraSPARC wykorzystywanych przez Sun Microsystems. Atutem serwera PrimePower 2000 ma być fakt, że wiele podzespołów maszyny (dyski twarde, uklady pamięci, procesory) może być wymieniana w trakcie działania systemu. Premiera PrimePower 2000 miała początkowo odbyć się w kwietniu br.

Firma ma nadzieję, że dzięki nowej serii serwerów nawiąże walkę z liderami światowego rynku serwerowego, przede wszystkim z Sun Microsystems, IBM oraz Hewlett-Packard. PrimePower 2000 będzie musiał konkurować z silnymi urządzeniami. Na jesień tego roku IBM zapowiedział 32-procesorowy serwer Regatta, a Sun serię serwerów StarCat działających w oparciu o 72 i 108 procesorów.

Zobacz również:

  • HPE zaprezentowało serwer nowej generacji HPE ProLiant RL300 Gen11
  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Na rynku pojawiła się kolejna wirtualna stacja robocza
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200