Nowy szef w Yahoo!

Słabnąca kondycja finansowa firmy skłoniła zarząd internetowego giganta do zmiany dyrektora wykonawczego. Zostanie nim Terry Semel, który przez 24 lata sprawował kierownicze funkcje w Warner Bros.

Od 1 maja Yahoo! będzie zarządzane przez nowego prezesa i dyrektora wykonawczego. Został nim Terry Semel, który zastąpi na tym stanowisku Tima Koogle. Koogle będzie pełnił funkcję wiceprezesa firmy do sierpnia br., później będzie członkiem rady nadzorczej internetowego giganta. Terry Semel przez 24 lata był prezesem zarządu Warner Bros. W 1999 r. opuścił Warner Bros. i założył przedsiębiorstwo Windsor Media.

Decyzja o zmianie kierownictwa Yahoo! wynika ze słabnącej kondycji finansowej firmy. Przyczyną są przede wszystkim niższe zyski z reklam internetowych, będące głównym źródłem dochodów firmy. Reorganizacja w Yahoo! oprócz zmiany dyrektora wiązać się będzie także ze zwolnieniem 12% pracowników, co zapowiedziała firma po ogłoszeniu niekorzystnych wyników za miniony kwartał finansowy.

Zobacz również:

  • Google Meet stawia na większe możliwości streamingu

Zarząd Yahoo! ma nadzieję, że Terry Semel zrobi dla portalu to samo co uprzednio dla Warner Bros. Pod jego kierownictwem firma ta zwiększyła przychody z 1 mld USD do 11 mld USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200