Nowy szef DXC Technology w Polsce

Michał Burda objął stanowisko dyrektora zarządzającego polskiego oddziału DXC Technology. Wcześniej, przez 16 lat nowy szef firmy na Polskę pełnił funkcję Vice President Consulting Services Head of Insurance and Banking Sector na Polskę, Litwę i Łotwę w polskim oddziale firmy CGI.

Michał Burda, dyrektor zarządzający DXC Technology w Polsce. Fot. materiały prasowe

Michał Burda, jak zaznaczono w oficjalnym komunikacie, będzie koncentrował się na wzroście biznesu w kluczowych branżach, takich jak sektor energetyczny, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, handel detaliczny, ubezpieczenia i sektor administracji.

DXC Technology w Polsce to 5 000 pracowników, którzy świadczą usługi IT dla klientów w regionie EMEA i na całym świecie. Globalnie firma świadczy usługi IT typu end-to-end, obsługując blisko 6 000 klientów z sektora prywatnego i publicznego w ponad 70 krajach na świecie. Dostarcza usługi IT o znaczeniu krytycznym oraz rozwiązania cyfrowe w całym łańcuchu wartości IT. Pomaga klientom minimalizować ryzyko migracji do chmury, tworzyć i modernizować aplikacje oraz zachować bezpieczeństwo przed atakami cybernetycznymi. DXC pomaga również klientom przekształcać miejsce pracy za pomocą rozwiązań cyfrowych, które umożliwiają pracę zdalną. Sama spółka również pracuje w modelu "virtual first" - ponad 90% pracowników jej pracowników na całym świecie wykonuje swoje obowiązki zdalnie i korzysta z zaawansowanych technologii, takich jak analityka i metaverse.

Zobacz również:

  • Dane odpowiednio zaopiekowane
  • Świadome wybory czyli miej odwagę wyjść z technologicznej bańki

W 2019 roku DXC wzmocniło swoją obecność w Polsce poprzez przejęcie Luxoft, firmy specjalizującej się w rozwiązaniach cyfrowych i inżynierii oprogramowania. Firma posiada biura, centra usługowe i ośrodki inżynierii oprogramowania w kilku polskich miastach, w tym w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Elblągu.

Michał Michał Burda ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży technologicznej. Posiada bogate doświadczenie w zakresie rozwoju biznesu, zarządzania projektami strategicznymi oraz architektury IT, szczególnie w branżach o wysokim stopniu regulacji, takich jak bankowość i ubezpieczenia. Ostatnie 16 lat pełnił funkcję Vice President Consulting Services Head of Insurance and Banking Sector na Polskę, Litwę i Łotwę w polskim oddziale firmy CGI.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200