Nowy system oceny ryzyka kredytowego w BRE Banku

Firmy Infovide i Effect wdrożyły w BRE Banku informatyczny system oceny ryzyka kredytowego pod nazwą SONOR (System Oceny i Narzędzia Analizy Ryzyka). Przeznaczeniem platformy w BRE Banku będzie oblicz...

Firmy Infovide i Effect wdrożyły w BRE Banku informatyczny system oceny ryzyka kredytowego pod nazwą SONOR (System Oceny i Narzędzia Analizy Ryzyka). Przeznaczeniem platformy w BRE Banku będzie obliczanie wskaźników finansowych, sporządzanie prognoz, raportów oceniających i propozycji kredytowych. Wdrożenie objęło całą strukturę oddziałową banku oraz Departament Kredytów. Użytkownicy będą korzystać z systemu za pomocą standardowej przeglądarki internetowej.

SONAR ma zostać uruchomiony w styczniu przyszłego roku. System zbudowany jest z bazy danych finansowych oraz zintegrowanego podsystemu analitycznego. Platforma w prostszej postaci została zaprojektowana już w 1995 r. i pozwalała wówczas na monitoring w minimalnej postaci procesów kredytowych zachodzących w BRE Banku.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Na rynku pojawiła się kolejna wirtualna stacja robocza

BRE Bank w najbliższym czasie planuje rozbudowę SONAR-u o elementy systemu Workflow, organizującego i automatyzującego obieg dokumentów pomiędzy komórkami banku w procesie kredytowym. SONAR zostanie zintegrowany z innymi systemami informatycznymi BRE Banku.

Prezes Infovide, Borys Stokalski powiedział, że nie wyklucza możliwości wdrożenia systemu zbudowanego w oparciu o tę samą charakterystykę również w innych bankach.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200