Nowy sternik Compaqa

Compaq zamierza kontynuować w Polsce politykę korporacyjną – zapewnia nowy dyrektor generalny.

Compaq zamierza kontynuować w Polsce politykę korporacyjną – zapewnia nowy dyrektor generalny.

"Generalnie będę kontynuował politykę korporacyjną" - stwierdził Jan Smólski, nowy dyrektor generalny Compaqa w Polsce, który miał objąć to stanowisko już w grudniu ub.r. Nowy dyrektor generalny zastąpił Ewę Gajewską-Blaisdell, która od 15 stycznia br. jest właścicielem firmy Laguna Systems, świadczącej usługi marketingowe m.in. dla Compaqa.

W br. Compaq Polska zamierza stawiać na silnych partnerów i kontynuować politykę korporacyjną taką, jaką firma prowadzi w całej Europie. Klienci firmy mogą spodziewać się lepszego serwisu, a partnerzy - większego udziału w sprzedaży.

Ekipa Compaqa w Polsce - jak zapowiedział Jan Smólski - powiększy się w tym roku do 25 osób. Nowy dyrektor generalny zamierza m.in. poszerzyć zespół o kilka osób, które mają odpowiadać za największych klientów firmy. "Szukam samych orłów" - zapewnił Jan Smólski. Zamierza on również zrezygnować z szerokiej działalności charytatywnej, prowadzonej przez Ewę Gajewską-Blaisdell. "Myślę, że pozostaniemy przy dwóch warszawskich szpitalach" - stwierdził Jan Smólski.

Ustępująca Ewa Gajewska-Blaisdell założyła spółkę marketingową Laguna Systems, która oprócz Compaqa ma obsługiwać kilka dużych koncernów w Polsce. "Następnym moim krokiem będzie stworzenie forum współpracy między amerykańskimi firmami integracyjnymi i polskimi przedsiębiorstwami" - stwierdziła Ewa Gajewska-Blaisdell i dodała, że "jej zamierzeniem jest uświadomienie Polakom, że warto inwestować w informatykę" - dodała.

Jan Smólski będzie odpowiadał bezpośrednio przed Mattim Virtanenem, dyrektorem regionalnym Compaqa na Europę Środkowowschodnią. Wcześniej zajmował on kierownicze stanowiska w firmach Rank Xerox i Hewlett-Packard. Brat Jana Smólskiego jest dyrektorem generalnym Hewlett-Packard Polska.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200