Nowy serwer NAS firmy Qsan

Firma Qsan zaprezentowała nowy serwer NAS U120. To czterodyskowe rozwiązanie w obudowie 1U przeznaczone do montażu w szafie rack. W serwerze można zamontować dyski HDD i SSD z interfejsem SATA II / SATA III, o wymiarach 2,5” oraz 3,5”. Maksymalna pojemność jednego dysku to 6TB, dlatego na serwerze można stworzyć wolumen o pojemności 24 TB.

Serwer wspiera technologię RAID (poziomy 0, 1, 10, 5 i 6), został wyposażony w procesor Intel D2550 1,86 GHz, 4 GB RAM ECC, dwa porty LAN 1 Gb/s i odczytuje/zapisuje dane z szybkością 250 MB/s.

Urządzenie posiada redundantne zasilanie, obsługuje system plików ZFS, kompresję danych oraz ma możliwość wykonywania migawek (snapshot) dla wolumenów udostępniających dane na poziomie plików i bloków.

Zobacz również:

  • HPE zaprezentowało serwer nowej generacji HPE ProLiant RL300 Gen11
  • Nowe dyski do serwerów trafiają na rynek - mają 22 TB pojemności
Nowy serwer NAS firmy Qsan

Technologia thin-provisioning jest wykorzystywana zarówno do wolumenów iSCSI, które udostępniają dane blokowo, jak i tych, które udostępniają dane plikowo przy pomocy protokołów tj. SMB, NFS, AFP, FTP, SFTP czy WebDAV.

Dodatkowo Qsan U120 obsługuje także lokalną i zdalną replikację danych na poziomie bloków, która umożliwia wykonanie kopii LUNów i folderów. Qsan U120 można też zintegrować z kontrolerem domeny AD lub LDAP. Użytkownik otrzymuje razem z serwerem Qsan U120 oprogramowanie antywirusowe McAfee z 3 letnim wsparciem.

Qsan U120 jest już dostępny w Polsce, cena sugerowana to 3200 zł +VAT. Cena uwzględnia koszt szyn do montażu w szafie RACK i 3 letnią gwarancją producenta.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200