Nowy przełącznik KVM firmy Aten

Firma Aten rozszerzyła rodzinę przełączników KVM o nowy model. Urządzenie o nazwie KL1116 Hideaway LCD zawiera 16 portów, konsolę Hideaway z 17-calowym monitorem LCD, klawiaturę i panel dotykowy.

KL1116 umożliwia zarządzanie komputerami i serwerami za pośrednictwem dwóch konsol - jednej wbudowanej i drugiej podłączanej przez port PS/2 znajdujący się z tyłu urządzenia. Dodatkowo, przełącznik może zostać wyposażony w zestaw ułatwiający instalację urządzenia w szafie.

Przełącznik ma wysokość 1U i konstrukcję, która pozwala wsunąć konsolę do szafy, tak aby był widoczny jedynie panel LCD. Dzięki możliwości połączenia 31 dodatkowych przełączników KVM, administrator może kontrolować do 512 serwerów.

Nowy przełącznik KVM firmy Aten
Podstawowe opcje oferowane przez przełącznik, to: automatyczne skanowanie wskazanych komputerów, emisja komunikatów o wprowadzanych komendach z klawiatury do wszystkich podłączonych komputerów, możliwość dodawania i usuwania komputerów bez konieczności wyłączania przełącznika, dwupoziomowe bezpieczeństwo (pracę komputerów mogą kontrolować tylko użytkownicy dysponujący niezbędnymi uprawnieniami) i emulacja DDC monitora LCD (ustawienia kart graficznych podłączonych komputerów automatycznie dostosowują się do rozdzielczości monitora LCD).

Sugerowana cena detaliczna netto przełącznika wynosi 2530 euro.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200