Nowy program bug bounty Microsoftu ma zwiększyć bezpieczeństwo pracy wyszukiwarki Bing

Korporacja uruchomiła nowy program bug bounty, którego celem jest wyszukanie błędów i podatności znajdujących się w jej najnowszej, wykorzystującej sztuczną inteligencję, wyszukiwarce Bing.

Sztuczna inteligencja wkroczyła ostatnio przebojem do różnego rodzaju narzędzi IT, w tym do wyszukiwarek, wspomagając w ten sposób w znakomity sposób ich pracę. Po ogłoszeniu kilka tygodni temu programu nagród za błędy wykryte w oprogramowaniu stworzonym przez OpenAI, Microsoft rozszerzył tę propozycję na chatbot AI wspomagający pracę wyszukiwarki Bing. Korporacja ma nadzieję, że użytkownicy Binga zlokalizują takie podatności lepiej i szybciej niż jej informatycy i gotowa jest wypłacić im za to całkiem spore nagrody.

Program nagród wypacanych za wykrycie za błędów jest skierowany do badaczy zajmujących się bezpieczeństwem systemów IT i etycznych hakerów, którzy zajmują się wykrywaniem luk znajdujących się w programach komputerowych oraz internetowych witrynach. Po wykryciu takiego błędu należy zgłosić go do Microsoftu, który dokona stosowanej analizy i w przypadku stwierdzenia, że jest to rzeczywiście nieznana wcześniej podatność, wypłaci takiej osobie nagrodę.

Zobacz również:

  • Jeśli chodzi o bezpieczeństwo danych AI, ten chmurowy system nie ma sobie równych
  • Reinstalacja systemu Windows - z chmury czy lokalnie?
  • Dlaczego warto aktualizować jądro systemu operacyjnego Linux?

Microsoft aktualizuje ciągle swój program bug bounty, ulepszając w ten sposób stosunkowo tanim kosztem funkcjonowanie wielu internetowych narzędzi. Udało mu się w ten sposób zwiększyć bezpieczeństwo pracy takich narzędzi i platform, ja .NET, Edge, Azure czy Identity. Kilkanaście miesięcy temu Microsoft ogłosił, że w w 2021 roku wypłacił nagrody bug bounty w wysokości prawie 14 mln USD.

Każdy, kto chce zarobić na najnowszym rozszerzeniu programu bug bounty, obejmującym tym razem wyszukiwarkę, musi przesłać szczegółowy raport za pośrednictwem specjalnej listy zgłoszeń i wybrać na niej pozycję Bing. Zgłoszenia muszą zawierać rodzaj problemu, wersję oprogramowanie zawierającego błąd, wszystkie zainstalowane wcześniej aktualizacje, konfiguracje wymagane do odtworzenia błędu oraz instrukcje krok po kroku, które powalają odtworzyć wiernie cały proces.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200