Nowy podział w Intentii

Intentia International, producent systemu klasy ERP Movex, dokonała reorganizacji. Obszary działania całej korporacji podzielono na sześć grup. Intentia Polska znalazła się w grupie Europy Centralnej,...

Intentia International, producent systemu klasy ERP Movex, dokonała reorganizacji. Obszary działania całej korporacji podzielono na sześć grup. Intentia Polska znalazła się w grupie Europy Centralnej, do której należą także Austria, Czechy, Niemcy, Węgry i Szwajcaria. Centrala grupy mieści się w Niemczech.

"Celem nowej organizacji jest przede wszystkim lepsza wymiana doświadczeń i lepsze zaspokajanie potrzeb klientów, w szczególności dużych, międzynarodowych korporacji" - mówi Jan Nilsson, szef Intentii na Europę Centralną. Do niedawna Intentia działała przede wszystkim na rynku przedsiębiorstw zatrudniających 50-70 pracowników. Od kilkunastu miesięcy stara się zdobywać klientów także pośród dużych firm.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu

Przychody Intentii ze sprzedaży oprogramowania w Europie Centralnej wyniosły w ubiegłym roku 50 mln euro. Intentia posiada na tym regionie 270 klientów korzystających z systemu Movex. W Polsce jego użytkownikami jest 46 przedsiębiorstw.

***

Przedstawiciele Intentia Polska zapowiedzieli utworzenie w czerwcu klubu użytkowników systemu Movex. Stanowić ma on przede wszystkim forum wymiany doświadczeń.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200