Nowy napęd SSD firmy SanDisk

SanDisk zaprezentował dziś na targach IFA w Berlinie nowy napęd SSD (Solid State Drive) o nazwie uSSD 5000, przeznaczony do montowania bezpośrednio na płytach głównych tanich komputerów PC, gdzie może zastępować tradycyjne dyski twarde.

Napęd uSSD 5000 (zawierający pamięć flash) obsługuje wiele systemów operacyjnych, w tym Microsoft Windows XP Professional, Windows XP Embedded, Windows Embedded for Point of Service, Windows CE oraz Linux. Napęd będzie produkowany w wersjach o pojemności od 2 do 8 GB.

Nowy napęd SSD firmy SanDisk

Jest to pierwszy napęd SSD firmy SanDisk, który będzie wykorzystywać technologię MLC (Multi-Level Cell). Technologia podwaja pojemność pamięci, która fizycznie zajmuje tyle samo miejsca, co w przypadku technologii SLC (Single-Level Cell).

Zobacz również:

  • Dyski PCIe 5.0 mogą wymusić stosowanie nowego rozmiaru M.2

Napęd uSSD ma wymiary tylko 27 (szerokość) na 38 (długość) mm, jest więc czterokrotnie mniejszy od dysków twardych o wielkości 1,8 cala.

Pierwsze napędy linii uSSD 5000 mają być dostępne w ciągu najbliższych 30 dni, a ich masowa produkcja ruszy w czwartym kwartale br. Wśród pierwszych komputerów używających napędów uSSD 5000 znajdą się intelowskie modele komputerów PC klasy classmate. Są to komputery przewidziane na rynki edukacyjne w krajach rozwijających się.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200