Nowy monitor do wideorozmów z Androidem od Lenovo

Lenovo zaprezentowało nowy sprzęt do pracy hybrydowej. Mowa o monitorze ThinkSmart View Plus pracującym pod kontrolą Androida.

Lenovo zdecydowało się wprowadzić do sprzedaży niezwykle ciekawe urządzenie łączące w sobie cechy klasycznego monitora z rozwiązaniem do przeprowadzania wideokonferencji. Najnowsze urządzenie o nazwie ThinkSmart View Plus to rozwiązanie dedykowane dla pracowników hybrydowych, którzy często biorą udział w wideokonferencjach.

Lenovo ThinkSmart View Plus
Źródło: Lenovo.com

Lenovo ThinkSmart View Plus

Źródło: Lenovo.com

Lenovo ThinkSmart View Plus posiada dwa tryby pracy. W pierwszym z nich jest klasycznym 27-calowym monitorem ze złączem USB Typu C o rozdzielczości Full HD. Drugi tryb pozwala zamienić urządzenie w centrum do wideokonferencji z kamerą internetową 4K z funkcją automatycznego dobierania ilości rejestrowanych klatek na sekundę, soundbarem z dwoma głośnikami o mocy 5W oraz czterema mikrofonami kierunkowymi.

Zobacz również:

  • Lenovo i Motorola z zakazem sprzedaży w Niemczech
  • Przenośne monitory - idealne rozwiązanie do pracy mobilnej

Co ciekawe monitor pracuje pod kontrolą Androida i może być w pełni samowystarczalny. Urządzeniem zarządza bliżej nieokreślony układ scalony wyprodukowany przez firmę Qualcomm. Nie zabrakło również wsparcia dla Microsoft Teams, Zoom czy Google Meet. Aplikacje popularnych dostawców usług widekonferencyjnych można uruchomić dzięki obecności Androida na pokładzie.

Producent przekazuje, że urządzenie posiada specjalny tryb pracy pozwalający na wykorzystanie go na hotdeskach lub w salkach konferencyjnych. Po wylogowaniu z sesji Lenovo ThinkSmart View Plus usuwa z pamięci wszystkie dane osobiste urządzenia oraz sparowane urządzenia.

Lenovo ThinkSmart View Plus posiada panel dotykowy z obsługą pasywnego rysika. W urządzeniu znajdziemy złącze HDMI, port ethernet, wyjście i wejście DisplayPort, dwa złącza USB Typu A, jedno USB Typu C oraz gniazdo słuchawkowe Jack. Monitor dostępny będzie na wybranych rynkach w połowie roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200