Nowy komunikator Microsoftu. Send zabije maila?

Poczta e-mail pozostaje nadał podstawowym narzędziem komunikowania się pracowników firm między sobą, ale Microsoft zaprezentował kilka dni temu mobilną aplikację Send oferującą podobne możliwości, pozwalającą jednak dużo szybciej i sprawniej wysyłać oraz odbierać krótkie wiadomości tekstowe.

Narzędzie nosi nazwę Send i pracuje podobnie jak komunikatory, czyli rozwiązania typu „instant messaging”. Z tą jednak różnicą iż wysyłający wiadomość nadawca nie musi znać nazwy adresata czy numeru jego mobilnego telefonu. Send musi tylko znać adres e-mail adresata. Nie trzeba wtedy podawać żadnych innych parametrów, takich jak np. temat wiadomość. Nadawca wiadomości wpisuje tylko krótką wiadomość w rodzaju "jestem już w drodze" czy zapytanie "czy jesteś teraz w biurze?” i klika przycisk Send.

Aplikacja ma w bazie danych biznesowe adresy pocztowe używane przez pakiet Office 365 i jedyne co musi zrobić użytkownik, aby rozpocząć sesje łączności, to kliknąć taki adres. Ma też do dyspozycji opcję "Quick Reply", która pozwala wygenerować szybko odpowiedz.

Zobacz również:

  • Ważna informacja dla użytkowników systemu Windows 8.1
  • WhatsApp zwiększy do 2 GB wagę załączników w konwersacjach
Nowy komunikator Microsoftu. Send zabije maila?
Oprogramowanie Send jest zintegrowane z pakietem Office 365, co oznacza iż jest również zsynchronizowana z aplikacją Outlook. Wiadomości wysyłane za pośrednictwem aplikacji Send podlegają przy tym wszystkim regułom i politykom, jakie dana firma stosuje w odniesieniu do standardowych wiadomości e-mail.

Aplikacja jest bezpłatna. Można ją pobierać tutaj, ale jest obecnie dostępna tylko dla użytkowników urządzeń iPhone w USA oraz Kanadzie. Można mieć nadzieję, że trafi wkrótce również na nasz rynek. Microsoft informuje też, że pracuje już nad wersją dla urządzeń Windows Phone.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200