Nowy inwestor z branży IT we Wrocławiu

Firma Luxoft, działająca w branży outsourcingu zaawansowanych procesów IT, otwiera w stolicy Dolnego Śląska swoje drugie polskie centrum. Wrocławski oddział w ciągu roku planuje zatrudnić około 100 pracowników.

Wraz z placówką w Krakowie, wrocławski oddział będzie stanowił istotne ogniwo w międzynarodowej strukturze Luxoft. Specjaliści pracujący na Dolnym Śląsku będą dostarczać usługi dla jednego z najważniejszych klientów firmy - globalnego lidera w zakresie bankowości inwestycyjnej. Do głównych zadań jednostki będzie należało opracowanie, utrzymanie i rozwój m.in. platform i systemów dla branży bankowej oraz bankowości internetowej.

"Nasi eksperci zdobyli bardzo silną specjalizację w dziedzinie usług IT dla bankowości inwestycyjnej. To jeden z powodów szybkiego rozwoju polskiego oddziału i istotny czynnik, decydujący o otwarciu przez firmę już drugiego centrum w kraju" - mówi Wojciech Mach, Dyrektor Zarządzający Luxoft Polska. I dodaje, że wrocławski oddział w ciągu roku planuje zatrudnić około 100 pracowników. Do pracy poszukuje informatyków z kilkuletnim doświadczeniem, przede wszystkim specjalistów rozwoju oprogramowania posiadających wiedzę z zakresu prowadzenia złożonych projektów dla klientów biznesowych. Ważną rolę w pracy w obszarze usług dla biznesu odgrywają także tzw. umiejętności miękkie.

"Realizowane przez nas projekty charakteryzują się wysoką różnorodnością. Wymagają od specjalistów nie tylko doświadczenia przy realizacji projektów IT, ale także rozwiniętej intuicji biznesowej i znajomości specyfiki branży finansowej. Nie bez znaczenia są umiejętności organizacyjne, zdolność szybkiego uczenia się czy dostosowania do zmieniającej się sytuacji, predyspozycje do pracy w zespole i podejmowanie działań proaktywnych. To ważne cechy, których poszukujemy u rekrutowanych pracowników" - mówi Przemysław Berendt, Globalny Wiceprezes Luxoft ds. Marketingu.

Pierwsze polskie centrum firmy Luxoft, ulokowane w Krakowie, działa od dwóch lat. Zatrudnia już ok. 240 wysoko wykwalifikowanych pracowników.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200