Nowy gracz IT w Polsce

Endava, brytyjski dostawca usług technologicznych rozpoczyna działalność w Polsce. Otworzy swoje bura w Łodzi, Wrocławiu i Gdańsku. Spółka zaczyna rekrutować specjalistów w zakresie wdrażania rozwiązań chmurowych opartych na Google Cloud Platform.

fot. materiały prasowe

Endava działa w 23 krajach i zatrudnia ponad 10 000 osób, w tym ponad 5 000 osób w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma zrealizowała projekty m.in. dla Deutsche Bahn, Volkswagena, linii lotniczych Aer Lingus oraz grupy Santander. Spółka dostarcza zawansowane rozwiązania, buduje platformy technologiczne i przyspiesza zmiany dla klientów z branż takich jak: usługi finansowe i płatności elektroniczne, TMT (technologia, media i telekomunikacja) czy logistyka. Polskie placówki mają obsługiwać europejskich klientów firmy, między innymi w zakresie wdrażania nowoczesnych rozwiązań cloud native, konfiguracji landing zone oraz migracji danych do chmury obliczeniowej, w oparciu o Google Cloud Platform.

Spółka rozpoczyna właśnie rekrutację, oferując zatrudnienie m.in. dla programistów, testerów, inżynierów aplikacji, analityków, kierowników projektów, architektów oprogramowania oraz pracowników usług wsparcia w hybrydowego modelu pracy na stałe. Daje przyszłym pracownikom możliwość pracy zarówno w biurze, jak i w domu. „Zapotrzebowanie na cyfrowe technologie rośnie na całym świecie, co pozwala nam rozwijać nasze regionalne centra i przyciągać nowe talenty do naszych zespołów. Polska z pewnością stanie się jednym z naszych głównych rynków, ponieważ znaleźliśmy tu bardzo wielu utalentowanych inżynierów o ogromnym potencjale", powiedział Claudiu Constantinescu, Regional Manager, Central Europe, Endava.

Zobacz również:

  • Eldorado nie dla wszystkich. Ważny raport o zarobkach freelancerów w IT
  • Małe firmy przeprowadzą kampanie reklamową przeciwko Big Tech.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200