Nowy firmware dla kamer PTZ AutoDome HD serii 800 Boscha

Bosch Security Systems wprowadził nową wersję firmware dla kamer PTZ AutoDome HD serii 800. W wersji 5.52 oprogramowania dodano funkcję inteligentnego śledzenia, wykorzystującą wbudowane w kamery AutoDome oprogramowanie do inteligentnej analizy obrazu.

IVA w sposób ciągły monitoruje filmowane sceny pod kątem ruchu i automatycznie śledzi obiekty poruszające się w zasięgu kamery. Dzięki funkcji Intelligent Tracking dla kamer PTZ możliwe będzie np. śledzenie wszystkich pojazdów poruszających się w określonym obszarze i w konkretnym kierunku.

Prócz zaprogramowania kamery do automatycznego śledzenia, można je także uruchomić ręcznie. Kamera skoncentruje się wtedy na wskazanym celu i w zależności od potrzeb będzie wykorzystywać przy tym funkcje obrotu, pochylenia lub powiększenia. Kamera automatycznie zatrzyma śledzenie, gdy cel czasowo znajdzie się w obszarze maskowanej strefy prywatności lub ukryje się za innym obiektem i powróci do śledzenia, gdy pojawi się on ponownie w zasięgu kamery.

Funkcja Intelligent Tracking dostępna jest obecnie zarówno w kamerach AutoDome HD serii 800 oraz w kamerach sieciowych AutoDome serii 700.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200