Nowy firewall dla sieci hybrydowych

Fortinet wprowadził do oferty firewall FortiGate 90G. To pierwsze urządzenie z funkcjonalnością Secure SD-WAN i NGFW, dające producentowi nowe możliwości w zakresie obejmowania całej sieci hybrydowej spójną ochroną, ujednoliconym zarządzaniem, analityką i bazującymi na sztucznej inteligencji usługami bezpieczeństwa FortiGuard.

fot. Pixabay

Rozwijanie i skalowanie cyfrowego biznesu, przy jednoczesnej konieczności ochrony rozproszonej infrastruktury staje się coraz większym wyzwaniem dla cyfryzujących się organizacji. Dostawcy rozwiązań IT muszą wciąż rozbudowywać swoje portfolio usług i produktów o rozwiązania wspierające aktualne potrzeby firm w zakresie cyberochrony. Rozwiązania Fortinet, łączące w każdym obszarze technologie sieciowe z bazującymi na sztucznej inteligencji usługami bezpieczeństwa FortiGuard, zostały zaprojektowane tak, aby wyeliminować luki w ochronie środowisk IT i pomóc firmom zapewniać komfort pracy użytkowników. Nowa seria firewalli nowej generacji (NGFW) FortiGate 90G zapewnia bezpieczne funkcje sieciowe klasy korporacyjnej dla rozproszonej infrastruktury brzegowej, takie jak hybrydowy firewall typu mesh, SD-WAN i SD-Branch. FortiGate 90G może stanowić również podstawowe rozwiązanie dla klientów w zakresie funkcji SASE i zero-trust, aby umożliwić bezpieczny dostęp do Internetu, prywatnych zasobów oraz aplikacji SaaS.

FortiGate 90G jest w pełni zintegrowany z bazującymi na sztucznej inteligencji usługami ochronnymi FortiGuard, dzięki czemu zapewnia zaawansowane mechanizmy zapobiegania włamaniom. Należą do nich głęboka inspekcja pakietów ruchu SSL/TLS, usługi bezpieczeństwa sieci web (DNS i filtrowanie adresów URL w celu blokowania dostępu do złośliwych domen i adresów URL), a także takie rozwiązania ochronne jak realizowany w czasie rzeczywistym sandboxing ułatwiający powstrzymywanie zagrożeń typu zero-day i innych ataków bazujących na plikach.

Zobacz również:

  • Wielka dziura w odporności
  • Niemiecka marynarka wojenna nadal używa 8-calowych dyskietek

Nowa seria firewalli jest pierwszą, która jest dostarczana z zaprojektowanym przez Fortinet i zaprezentowanym na początku tego roku układem ASIC piątej generacji SP5. W porównaniu z poprzednią generacją umożliwia on przyspieszenie i uruchomienie równocześnie dwa razy więcej funkcji, takich jak NGFW, zero-trust network access (ZTNA), SD-WAN czy inspekcja SSL.

„Aspekty dotyczące sieci i bezpieczeństwa muszą być połączone, aby skutecznie chronić i połączyć infrastrukturę hybrydową, a także umożliwiać pracę hybrydową. Przewidujemy, że w ciągu obecnej dekady bezpieczna sieć zdominuje klasyczną infrastrukturę sieciową i zdobędzie przewagę na rynku” – powiedział John Maddison, Chief Marketing Officer and EVP, Product Strategy, Fortinet.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200