Nowy adapter iSCSI firmy Brocade

Brocade poszerzył ofertę o nowy adapter sieciowy HBA (Host Bus Adapter) wspierający technologię iSCSI, nadając mu nazwę 2110 iSCSI Initiator.

Adapter 2110 iSCSI Initiator pozwala serwerom Windows i Linux komunikować się z sieciami Gigabit Ethernet, przesyłając przez nie bloki danych SAN. Adapter (zaprojektowany w oparciu o technologię, którą Brocade przejął wraz z firmą Silverstream) przetwarza dane z szybkością do 400 MB/s i może wykonywać do 60 tys. operacji iSCSI na sekundę.

Brocade twierdzi, że obecnie tylko 20% serwerów jest podłączona do współużytkowanych pamięci masowych i jej adaptery HBA stanowią alternatywne rozwiązanie dla sieci SAN opartych na technologii Fiber Channel. Jak przewiduje Dell Oro Group, obroty na rynku adapterów HBA (na którym dominującą rolę odgrywają obecnie dwie firmy - QLogic i Emulex) wyniosą w tym roku ok. 1,1 mld USD.

Firma wprowadziła też do swojej oferty nowe adaptery HBA wspierające połączenia FC. Są to adaptery wyposażone w jeden lub dwa porty FC, które mogą pracować pod kontrolą sterowników zgodnych z różnymi systemami operacyjnymi.

Brocade ujawnił, że pracuje nad adapterami FC 8 Gb/s oraz kartami Ethernet 10 Gb/s. Są to produkty, które pojawią się w ofercie firmy w 2008 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200