Nowy Windows 10 jeszcze bardziej energooszczędny

Microsoft wprowadził do najnowszej wersji Insider Preview systemu operacyjnego Windows 10 mechanizm oszczędzania energii elektrycznej twierdząc, że dzięki niemu laptopy wyposażone w procesory nowej generacji pobierają dużo mniej prądu, nawet o 11%.

Mechanizm nosi nazwę "Power Throttling" i pojawił się w udostępnionej przez Microsoft w zeszłym tygodniu edycji systemu Windows 10 Insider Preview oznaczonej numerem build 16176. Jest to wersja beta oprogramowania Windows 10. Mogą ją testować wybrani deweloperzy, zanim produkt trafi do rąk użytkowników w postaci finalnej wersji Release.

Opcja Power Throttling tak steruje pracą procesora zainstalowanego w laptopie, że analizuje na bieżąco uruchomione na laptopie aplikacje i wtedy gdy są one obsługiwane w tle, pobiera możliwie najmniej energii potrzebnej do ich prawidłowego funkcjonowania.

Zobacz również:

Jak informuje Microsoft, opcja Power Throttling wkracza do akcji wyłącznie na tych laptopach, w których znajdują się intelowskie procesory szóstej generacji – jak również kolejnych generacji – wspierające firmową technologię Speed Shift. Są to więc procesory bazujące na takich architekturach, jak Skylake czy Kaby Lake.