Nowy VAIO konkurencją dla OQO

W grudniu w sklepach w USA ma się pojawić nowy miniaturowy komputer Sony Vaio U. Jest to ciekawe połączenie przenośnego odtwarzacza i osobistego cyfrowego asystenta PDA z komputerem.

Nowy VAIO konkurencją dla OQO

Sony VAIO U

Nowy produkt firmy Sony jest wyposażony w 1,1 GHz procesor Pentium M, korzysta z 512 MB RAM, 20 GB dysku twardego i 5-calowego dotykowego wyświetlacza o rozdzielczości 800 x 600 pikseli. Całkowita waga urządzenia wynosi 0,54 kilograma. Przenośny komputer posiada zintegrowany moduł Wi-Fi. Nowy Vaio potrafi odczytywać karty Memory Stick, oraz Compact Flash.

Nowy VAIO konkurencją dla OQO

Sony VAIO U

Jest to ciekawe połączenie przenośnego odtwarzacza i osobistego cyfrowego asystenta PDA z komputerem. Urządzenie w przeciwieństwie do mającego niedawno premierę OQO (więcej o tym w materiale "Premiera najmniejszego na świecie PC") nie ma zintegrowanej klawiatury, tylko dołączaną przez port USB. Oprócz niej w komplecie znajdują się słuchawki i pilot zdalnego sterowania.

Zobacz również:

  • Sony wkracza w kosmos
  • Sony przygotowuje się do rewolucji metaversum

Miniaturowy komputer działa pod kontrolą systemu Windows XP Proffessional, korzystanie z niego ułatwia dołączone oprogramowanie rozpoznające pismo, oraz pakiet SonicStage którego zadaniem jest odtwarzanie muzyki, wyświetlanie obrazów czy materiałów wideo.

Przenośny komputer trafi do sklepów w USA w grudniu tego roku, a jego cena ma wynosić 2000 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200