Nowy Teams ma pracować szybciej i wydajniej

Microsoft kończy prace nad nową wersją znanej aplikacji Teams (chodzi o klienta instalowanego na pecetach), która zużywa dużo mniej zasobów komputera i pracuje w związku z tym wydajniej w porównaniu z dostępną obecnie aplikacją.

Grafika: Microsoft

Chodzi o aplikację noszącą roboczą nazwę Teams 2.0, do której Microsoft wprowadził wiele nowych rozwiązań, z których dwa są najważniejsze. To framework React JavaScript (który zastąpi frammework Angular) oraz oprogramowanie WebView 2 (środowisko deweloperskie cross-platform), które zastąpi oprogramowanie Electron. Nowy Teams zajmuje też dwa razy mniej pamięci RAM.

To właśnie dzięki tym rozwiązaniom nowy Teams będzie szybciej ładować strony oraz przewijać je, jak również będzie szybciej przełączać się między stronami i czatami. Przełączanie między czatami ma być o jedną trzecią szybsze, a przełączanie między kanałami ma pracować jeszcze szybciej, bo o blisko 40%.

Zobacz również:

  • Inteligentna giełda – świat się kończy czy zaczyna?
  • UE oskarża Microsoft o stosowanie praktyk monopolistycznych
  • Jak Satya Nadella doprowadził Microsoft do wartości rynkowej 3 bilionów dolarów

Microsoft na kończyć już wewnętrzne testy nowej wersji aplikacji Teams, która powinna mieć swoją oficjalną premierę pod koniec marca i następnie trafi do pierwszych użytkowników. Na koniec warto przypomnieć, że Microsoft uruchomił niedawno dodatkową subskrypcję noszącą nazwę Teams Premium, gdzie aplikacja jest ściśle zintegrowana z pakietem Microsoft 365. Koszt tej subskrypcji to 10 USD miesięcznie. Użytkownik ma tu do dyspozycji szereg funkcji wykorzystujących sztuczną inteligencję, które są obsługiwane przez modele językowe OpenAI GPT-3.5.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200