Nowy Nook - zabójca Kindle?

Amerykańska sieć księgarni Barnes & Noble zorganizowała specjalną konferencję, na której pokazała nową wersję swojego czytnika e-booków. Urządzenie z kolorowym ekranem ma szansę stać się pogromcą Kindle.

Barnes & Noble nie zamierza zresztą iść na wojnę tylko i wyłącznie z Kindle. Nowa wersja Nooka to zdaniem przedstawicieli firmy "zupełnie nowa kategoria produktów". Pod tym hasłem kryje się fakt, iż zaprezentowane urządzenie jest połączeniem czytnika e-booków i tabletu.

Nook Color działa w oparciu o system operacyjny Android i posiada 7-calowy kolorowy ekran dotykowy nazwany "VividView" produkcji LG. Pracuje on w rozdzielczości 1024x600 i potrafi wyświetlić 16 milionów kolorów. Pokryto go specjalnym filtrem, który redukuje odblaski, a jednocześnie sprawić ma, że w oczy mniej będzie się rzucało samo podświetlenie ekranu.

Urządzenie komunikuje się ze światem za pomocą WiFi (802.11 b/g/n) i posiada 8GB wbudowanej pamięci (pomieścić ma 6 tys. książek) oraz wejście na karty MicroSD. Po naładowaniu, urządzenie powinno pracować do ośmiu godzin przy wyłączonym WiFi.

Nook Color posiada oprogramowanie ze zintegrowanym Facebookiem i Twitterem. Oprócz stu gazet i magazynów dostępnych (w pełnym kolorze) od dnia premiery urządzenia, swoje pozycje oferować będą na nim także wydawnictwa takie jak Simon&Schuster, Harper Collins, Conde Nast, Random House, MacMillan, Penguin i Hearst.

Czytnik e-booków połączony z funkcjonalnością tabletu najpierw trafi do sprzedaży w USA. Stanie się to dziewiętnastego listopada. Wyceniono go na 249 dolarów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200