Nowy MacBook Air nadal się przegrzewa - co z wydajnością?

Komputery MacBook Air z procesorami Apple Silicon są chłodzone pasywnie. Niestety nadal występuje problem z przegrzewaniem się.

Komputery Apple MacBook Air z czterordzeniowymi procesorami Intel (rok modelowy 2020) oraz procesorami z rodziny Apple Silicon mają problemy z przegrzewaniem się. Sprawy nie ułatwia fakt, że modele z procesorami Apple M1 oraz Apple M2 są chłodzone pasywnie. Oznacza to wysoką kulturę pracy i brak hałasu, ale skutkuje podwyższonym nagrzewaniem się obudowy oraz utrudnionym odprowadzaniem ciepła.

MacBook Air z procesorem Apple M2
Źródło: apple.com

MacBook Air z procesorem Apple M2

Źródło: apple.com

Z pierwszych recenzji najnowszych komputerów Apple MacBooka Air z procesorem Apple M2 wynika, że laptopy mają problemy z przegrzewaniem się.

Zobacz również:

  • iPhone 15 z baterią odporniejszą na zużycie
  • Apple Wunderlust - iPhone 15 i inne - relacja z premiery
  • Apple aktualizuje specyfikację MacBooka Air 13 z procesorem M2

Wybrani testerzy zgłaszają problemy z nadmiernym nagrzewaniem się procesora Apple M2, co prowadzi do przegrzewania się, a w konsekwencji ograniczaniem wydajności układu obliczeniowego.

Podczas intensywnej pracy najnowszy MacBook Air 2022 potrafi znacząco obniżyć wydajność, aby zapobiec uszkodzeniu podzespołów. Za chłodzenie procesora Apple M2 w laptopie odpowiada jedynie radiator, który nie posiada do współpracy wentylatora. Nowa konstrukcja nie przewiduje jego wykorzystania. Brak aktywnego chłodzenia pozwolił na zaprojektowanie cieńszej obudowy.

Podczas pełnego obciążenia procesor MacBooka Air 2022 nagrzewa się do 108 stopni w zaledwie 28 sekund.

Pierwsi recenzenci postanowili wprowadzić modyfikacje popularną wśród użytkowników MacBooka Air z procesorem Apple M1 - dodatkowe podkładki termiczne wspierające chłodzenie. Po tej modyfikacji temperatury spadły, a proces nagrzewania znacząco się wydłużył. Niestety modyfikacja powoduje unieważnienie gwarancji producenta.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200