Nowy LCDfax

NTT i Sharp wprowadzą wkrótce na rynek nowy fax z ekranem ciekłokrystalicznym (LCD), na którym można prezentować treści analogiczne do tych, jakie mieszczą się na papierze o formacie B4 (250x353 mm).

NTT i Sharp wprowadzą wkrótce na rynek nowy fax z ekranem ciekłokrystalicznym (LCD), na którym można prezentować treści analogiczne do tych, jakie mieszczą się na papierze o formacie B4 (250x353 mm). Dzięki temu urządzeniu, adresat może wybrać do druku tylko tę część przekazu, która najbardziej jest mu potrzebna. Pozwoli to na uzyskanie oszczędności papieru i druku. Nowy produkt przeznaczony jest głównie do użytku biurowego. Obydwie kompanie japońskie pracują także nad faxami z ekranem ciekłokrystalicznym, które będą pracowały w połączeniu z PC i innymi urządzeniami, tworząc z nimi w pełni zintegrowane systemy.

Nowy fax, który oparty jest na dedykowanym systemie NTT (Fine Line Preservation Reduction/Conversion System) i wyposażony został w samozasilacz, będzie do kupienia jeszcze w br. Jego cena ma się kształtować na poziomie ok. 1500 USD. W lipcu br. Toshiba wyprodukowała mały LCDfax, który bardziej nadaje się do użytku osobistego.


TOP 200