Nowy CEO Intela

15 stycznia korporacja będzie mieć nowego dyrektora wykonawczego. Zostanie nim Pat Gelsinger, który zarządzał do tej pory firmą VMware.

Intel

Pat Gelsinger zastąpi Boba Swana, który piastował to stanowisko od lutego 2019 roku, a wcześniej był przez kilka miesięcy p.o dyrektora wykonawczego Intela, zastępując wtedy Briana Krzanicha.

Bob Swan był w Intelu przez trzy lata, przed objęciem stanowiska CEO, dyrektorem finansowym. Jego następca Pat Gelsinger będzie ósmym z kolei dyrektorem wykonawczym Intela.

Zobacz również:

Intel w wydanym z tej okazji komunikacie informuje, że zmiana dyrektora wykonawczego nie ma związku z wynikami finansowymi firmy, jakie odnotowała ona w ostatnim czasie.

Natomiast analitycy zwracają uwagę na fakt, że Bob Swan był krytykowany za to, że nie miał wykształcenia technicznego i zajmował się w Intelu wyłącznie sprawami finansowymi.

Intel boryka się ostatnio z problemami produkcyjnymi i ma poważne problemy z konkurencją. Chodzi tu oczywiście o firmy AMD i Nvidia, które wprowadziły w zeszłym roku do oferty szereg układów scalonych najnowszej generacji.

Pat Gelsinger był CEO firmy VMware od 2012 roku, a wcześniej pracował właśnie w Intelu, gdzie odpowiadał za technologię. A jak zareagował giełda na tę informację. W miarę spokojnie - akcje Intela zdrożały o ok. 7,7%, podczas gdy VMWare potaniały o 6,6%.


TOP 200