Nowości w OmniTouch 8400 ICS

Alcatel-Lucent wprowadził do zestawu OmniTouch 8400 Instant Communications Suite (ICS) pełnoekranowe wideo w wysokiej rozdzielczości, szerszą obsługę popularnych urządzeń mobilnych i zaawansowaną komunikację głosową.

Pakiet OmniTouch 8400 ICS łączy w sobie telefonię, przesyłanie wiadomości niezależne od centrali telefonicznej, usługę dostępności pod jednym numerem z wykorzystaniem protokołu SIP, funkcje faksu, usługi współpracy i telekonferencji, usługi mobilności oraz usługi XML Web Services. Oparta na systemie Linux architektura umożliwia zintegrowanie dotychczasowych aplikacji biznesowych z platformą OmniTouch 8400 ICS.

Alcatel-Lucent wyposażył OmniTouch 8400 ICS w aplikację My Instant Communicator Mobile przeznaczoną na smartfony. Umożliwia ona obsługę funkcji telefonii korporacyjnej dostępnych w telefonach stacjonarnych, funkcję obecności, komunikator, wyszukiwanie w firmowej książce telefonicznej, dziennik połączeń i obsługę bezprzewodowego systemu komunikacji głosowej przełączającego się płynnie między sieciami komórkowymi i WiFi, w zależności od położenia użytkownika. Jak przekonują przedstawiciele producenta, dodanie ICS Mobile oznacza dla zdalnych pracowników i mobilnych specjalistów spójność usług i jednolity sposób obsługi bez względu na używane urządzenia.

Nowości w OmniTouch 8400 ICS

Za pomocą My Instant Communicator i My Teamwork, przeglądarki i odpowiedniej kamery internetowej użytkownik może zmienić rozmowę przez komunikator w połączenie wideo.

Z kolei nowa funkcja transmisji wideo przez Internet, oparta na standardzie H.264, zapewnia wysoką jakość obrazu przy wideokonferencjach z wykorzystaniem komputerów PC przy zachowaniu prostej obsługi charakterystycznej dla produktów konsumenckich. Za pomocą aplikacji My Instant Communicator i My Teamwork, przeglądarki i odpowiedniej użytkownik może zmienić rozmowę przez komunikator w połączenie wideo w wysokiej rozdzielczości typu peer-to-peer, a nawet w wideokonferencję wielu użytkowników z wykorzystaniem wideotelefonów i systemów sal wideokonferencyjnych. Rozwiązanie pozwala na trakcie na interaktywne uczestnictwo w prezentacjach, współdzielenie aplikacji i pracę grupową nad dokumentami.

Wśród poszerzonych możliwości komunikatora głosowego w OmniTouch 8400 ICS znalazł się dostęp do wiadomości z dowolnego urządzenia, zarządzanie funkcjami głosowymi za pomocą programowanych przycisków, większą skalowalność (do 100 tys. użytkowników) oraz elastyczność architektury opartej na protokole SIP, niezależnej od centrali telefonicznej, co umożliwia łatwe zintegrowanie rozwiązania z istniejącą siecią. Nowe oprogramowanie komunikatora współpracuje także z różnymi systemami przechowywania danych. Informacje z niego mogą być przesłane siecią SAN, wysłane mailem lub też zapisane w dedykowanej pamięci masowej OmniTouch 8400 - podaje producent.


TOP 200