Nowości na Cisco Partner Summit

Uczestnicy trwającej właśnie corocznej konferencja dla partnerów (Cisco Partner Summit) – której hasłem przewodnim jest zawołanie ”Future Ready” – mogli zapoznać się z przygotowanymi przez tę firmę nowymi platformami i rozwiązaniami.

Cisco

Są to przede wszystkim nowe funkcje wprowadzone do platform bezpieczeństwa oraz do chmur i centrów danych. I tak jest to między innymi rozszerzona funkcjonalność Extended Detection and Response (XDR), Zero Trust, Secure Access Services Edge (SASE) oraz nowe rozwiązania Webex dla instytucji rządowych. Cisco kontynuuje też wprowadzanie innowacji do platformy bezpieczeństwa SecureX.

Cisco przedstawiło nowe rozwiązania w formie oprogramowania, które mają uprościć operacje IT w lokalnych centrach danych i środowiskach wielochmurowych. Nowe rozwiązania to, między innymi, innowacje w Cisco Intersight i Nexus Dashboard. Opierają się na gromadzonych danych i automatyzacji w czasie rzeczywistym, pozwalając klientom lepiej wykorzystać inwestycje w rozwiązania stacjonarne i oparte na chmurze.

Zobacz również:

  • Ta inicjatywa ma ułatwić firmom zadanie wdrażania systemów AI
  • Cisco i Microsoft transmitują dane z prędkością 800 Gb/s
  • Apple Wunderlust - iPhone 15 i inne - relacja z premiery

Ponadto, Cisco Identity Services Engine (ISE) upraszcza i zabezpiecza dostęp do sieci we wszystkich obszarach, zapewniając środowisko pracy oparte na modelu zerowego zaufania w dowolnej lokalizacji i na dowolnym urządzeniu.

Warto też zwrócić uwagę na rozwiązania dla instytucji rządowych zapewniających odporność biznesową w trudnym czasie pandemii. Chodzi o nowe rozwiązanie chmurowe Webex Legislate, umożliwiające bezpieczne zebrania przedstawicieli organów ustawodawczych, niezależnie od tego czy pracują zdalnie czy hybrydowo. Jest to też rozwiązanie Cisco Connected Justice. Pozwala ono sądom prowadzić wirtualne rozprawy w czasie rzeczywistym, w dowolnym miejscu i czasie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200