Nowości bezprzewodowe 3Com

Na początku marca br. 3Com wprowadzi dwa nowe urządzenia dla sieci bezprzewodowych: Access Point 2000, przeznaczony dla mniejszych biur, i Access Point 8000, do tworzenia dużych sieci o podwyższonym bezpieczeństwie.

Na początku marca br. 3Com wprowadzi dwa nowe urządzenia dla sieci bezprzewodowych: Access Point 2000, przeznaczony dla mniejszych biur, i Access Point 8000, do tworzenia dużych sieci o podwyższonym bezpieczeństwie. Dołączają one do modelu 6000, dzięki czemu otrzymuje się kompletny zestaw do tworzenia infrastruktury sieci bezprzewodowych.

Access Point 2000 jest przeznaczony dla małych firm, które cenią sobie łatwość instalacji i obsługi. Urządzenie obsługujące jednocześnie 128 użytkowników instaluje się w 60 sek. i nie wymaga ono konfigurowania - wybór najlepszego dostępnego kanału radiowego do transmisji kodowanej 40-bitowym kluczem algorytmu WEP jest automatyczny. Ponadto Acces Point ma 128-bitowe szyfrowanie z kluczem dynamicznym (Dynamic Security Link) i zarządzaniem za pomocą przeglądarki internetowej.

Zobacz również:

  • Przeglądarka Edge wspiera dodatkowy mechanizm bezpieczeństwa
  • Wi-Fi 7 - kompendium wiedzy o nadchodzącym standardzie

Access Point 8000 przygotowano do obsługi dużych sieci, wymagających zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa. Jest kompatybilny z innymi urządzeniami bezprzewodowymi 3Com, jak np. AirConnect 11 Mbps Wireless LAN. Model 8000 oferuje szyfrowanie kluczem 40- i 128-bitowym algorytmu WEP, 128-bitowe szyfrowanie z kluczem dynamicznym i autoryzację użytkowników zgodną z IEEE 802.1x oraz protokołem RADIUS.

W połączeniu z kartą 3Com 11Mbps Wireless LAN PC Card (plus antena typu XJACK) Access Point 8000 obsługuje Dynamic Security Link. Oznacza to, że przy każdej sesji użytkownik otrzymuje unikatowy klucz szyfrowania danych o długości 128 bitów, który zmienia się przy każdym ponownym połączeniu z siecią. Access Point 8000 współpracuje z Windows 2000/NT/Me/98, a dzięki agentowi 802.1x także z Windows XP.

Do tworzenia infrastruktury sieci bezprzewodowych 3Com proponuje ponadto:

- 11 Mbps Wireless LAN Access Point 6000 - punkt dostępu przeznaczony dla średnich firm;

- 11 Mbps Wireless LAN Building-to-Building Bridge - do łączenia grup sieci przewodowych i bezprzewodowych w różnych budynkach;

- 11 Mbps Wireless LAN Workgroup Bridge - do łączenia dowolnych urządzeń ethernetowych z bezprzewodowymi urządzeniami LAN spełniającymi normy Wi-Fi;

- Karty PC o zróżnicowanych specyfikacjach - do obsługi sieci bezprzewodowej LAN.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200