Nowości Promise

Firma Promise wprowadziła do oferty zewnętrzne macierze typu SCSI-to-IDE.

Firma Promise wprowadziła do swojej oferty nową grupę produktów, jakimi są zewnętrzne systemy macierzowe SCSI-to-IDE. Macierze o symbolach UltraTrak100 TX4 i TX8 obsługują odpowiednio 4 i 8 dysków twardych Ultra ATA/100. Urządzenia umożliwiają tworzenie pełnej gamy poziomów RAID-u: 5, 3, 0+1, 1 i 0 i są niezależne od wykorzystywanego systemu operacyjnego oraz platformy sprzętowej.

Oba systemy macierzowe współpracują z dyskami Ultra ATA/100, oraz starszymi Ultra ATA/66. Posiadają zewnętrzny interfejs Ultra2 SCSI LVD. Po utworzeniu macierzy system widziany jest jako pojedyncze urządzenie SCSI i nie wymaga instalacji dodatkowych sterowników niezależnie od systemu operacyjnego czy typu komputera, z którym współpracuje.

Dyski twarde instalowane są w specjalnych kieszeniach, a w przypadku awarii można je wymienić, nie przerywając pracy macierzy (Hot Swap). Macierz oferuje również funkcję określenia dysku Hot Spare, na którym rozpoczyna się automatyczna odbudowa macierzy natychmiast po stwierdzeniu uszkodzenia jednego z dysków.

Obudowa produktu wyposażona jest w zasilacze typu Hot Swap oraz w wentylatory zapewniające stałą temperaturę pracy.

Tworzenie macierzy oraz kontrola jej pracy odbywa się przy użyciu panelu ciekłokrystalicznego umieszczonego na przedniej ściance obudowy. Zestaw diod dla każdego dysku określa jego stan pracy lub uszkodzenie. Kontroler zainstalowany w macierzy pracuje w oparciu o procesor typu RISC Intel i960 oraz pamięć Cache 16MB.

Więcej informacji:

ALSTOR s.c.

03-301 Warszawa

ul. Jagiellońska 74

tel: 0-22 675 55 15

fax: 0-22 675 43 10

www.alstor.com.pl

[email protected]

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200