Nowości Foundry i Citrix na targach Interop

Foundry i Citrix wykorzystają rozpoczynające się dzisiaj w Nowym Jorku targi Interop do zaprezentowania swoich rozwiązań, które zwiększają wydajność aplikacji sieciowych.

Foundry zaprezentuje przełącznik ServerIron 4G, który należy instalować przed serwerami WWW i serwerami aplikacji. Urządzenie wspiera szereg funkcji bezpieczeństwa oraz operacji sieciowych (szyfrowanie SSL i równoważenie obciążeń serwerów), które w standardowym środowisku muszą wykonywać serwery.

Przełącznik zawiera zaporę, która w przypadku kierowania do serwera WWW podejrzanych poleceń, uniemożliwia klientowi generującemu takie żądania dostęp do serwera. Urządzenie zawiera 4 porty 10/100 (obsługujące połączenia miedziane) i kosztuje od 12 tys. USD.

Zobacz również:

Citrix zaprezentuje dwa urządzenia zwiększające wydajność połączeń WAN. Są to akceleratory linii WANScaler 8000 oznaczone symbolami 8500 i 8800. Urządzenia linii 8000 zawierają dyski twarde, których nie ma w oferowanym obecnie przez Citrix rozwiązaniu o nazwie WANScaler 6500 (zdjęcie obok).

Urządzenie WANScaler 8800 (przeznaczona dla dużych centrów danych) zawiera dysk o pojemności 850 GB i może obsługiwać jednocześnie do 50 tys. wirtualnych połączeń. Rozwiązanie może obsługiwać połączenia sieciowe transferujące dane z szybkościami od 10 do 150 Mb/s i kosztuje (zależnie od konfiguracji) od 40 do 94 tys. USD.

Urządzenie WANScaler 8500 ma mniejszą wydajność. Rozwiązanie zawiera dysk twardy o pojemności 160 GB i kosztuje od 8500 do 45 000 USD (zależnie od szybkości wspieranych połączeń).