Nowości FEN Konsorcjum

FEN Konsorcjum zakończył proces certyfikacji urządzeń Linksys oraz wprowadził do swojej oferty szereg nowych produktów, w tym kontroler FireWire, router z wbudowanym firewallem oraz magazynek na zdjęcia. Jeszcze w tym tygodniu w ofercie firmy pojawią się nowe urządzenia dla standardu Serial ATA.

Firma FEN Konsorcjum doprowadziła do końca proces certyfikacji na naszym rynku urządzeń Linksys. Ze strony WWW lub serwera FTP można pobrać certyfikaty na następujące urządzenia:

- Linksys WAP54G - punkt dostępowy Wireless-G (802.11g)

- Linksys WMP54G - karta PCI Wireless-G (802.11g)

- Linksys WAP11 v. 2.6 - nowa wersja punktu dostępowego Wireless-B

- Linksys WAP11 v. 2.2 - poprzednia wersja punktu dostępowego Wireless-B

- Linksys WET11 - bridge bezprzewodowy Wireless-B.

Certyfikaty dotyczą wersji europejskich (13 kanałowych) sprzedawanych tylko w oficjalnym kanale dystrybucyjnym.

Ponadto oferta produktowa FEN powiększyła się o kilka ciekawych produktów.

Welland 64-100 jest kontrolerem FireWire 800 (1394b) na karcie PCI oferującym szybkość transmisji do 800 Mb/s. Wyposażono go w dwa porty FW800 typu 9 (bilingual - kompatybilne wstecz 1394a) oraz 1 port typu 6 (1394a). Kontroler ten pracuje z systemami Windows oraz . Dostępny już pod koniec tygodnia!

Linksys BEFDSR41W to router z wbudowanym firewallem. Umożliwia możliwością dostęp do sieci poprzez ADSL i współpracuje z siecią Wi-Fi.

Image Tank III to nowy model popularnego magazynka na zdjęcia. Posiada wbudowany akumulator, który pozwala na 2.5 godziny pracy i odczytuje karty:

CompactFlash I/II, MicroDrive, MultimediaCard, SecureDigital, MemoryStick oraz MemoryStick Pro.

Już tym tygodniu będą dostępne urządzenia SerialATA: kontrolery na PCI z RAID-em, kontrolery PCMCIA, zewnętrzne obudowy na dyski IDE 2.5 cala

oraz kable do danych i zasilania.