Nowości Cisco dla centrów danych i hybrydowych chmur

Cisco ogłosił wprowadzenie nowych rozwiązań dla centrów danych, lokując je w trzech obszarach: systemach sieciowych, infrastruktury hiperkonwergentnej oraz planowaniu i konfiguracji chmur hybrydowych.

Firma oferuje w obszarze sieciowym nowe modele przełączników Nexus 9000, które są przygotowane do pracy w sterowanych programowo sieciach SDN (Software Defined Network). Są to urządzenia pozwalające skalować wydajności chmury przy wykorzystaniu interfejsów o różnych przepustowościach: 10, 25, 40, 50 i 100 Gb/s.

Nowości Cisco dla centrów danych i hybrydowych chmur

Nowe przełączniki Nexus 9000

Flagowy produkt tej linii nosi nazwę Nexus 9200. Cisco twierdzi, że dzięki zastosowaniu w nim technologii 16 nm, jeden układ scalony może obsługiwać jednocześnie 36 portów, przesyłając przez każdy z nich dane z szybkością 100 Gb/s. Kolejny model oznaczony jest symbolem 9300EX. Przełącznik Nexus 9200 jest już dostępny i kosztuje 20 tys. USD, a przełącznik 9300EX został wyceniony na 22,5 tys. USD i będzie dostępny w połowie roku..

Zobacz również:

  • Cyberobrona? Mamy w planach
  • Databricks uruchamia usługę LakeFlow

Użytkownicy przełączników Nexus 9000 mają do dyspozycji nowe oprogramowanie Cisco Nexus Fabric Manager, które umożliwia automatyzację zarządzania cyklem życia infrastruktury. Jest wyposażone w prosty interfejs webowy point-and-click i funkcje automatycznego zapisywania lub przywracania parametrów konfiguracji. Nexus Fabric Manager umożliwia zbudowanie samozarządzającej się sieci opartej na protokole VXLAN w której przełączniki są dynamicznie rekonfigurowane w zależności od aktywności użytkowników systemu.

Dodatkowo Cisco ogłosił dostępność kilku nowych przełączników Nexus 3000 dla centrów danych, wyposażając je w interfejsy 25/50/100 Gb/s.

Nowości Cisco dla centrów danych i hybrydowych chmur

Platforma HyperFlex Systems

Oprócz tego firma pokazała HyperFlex Systems. To grupa rozwiązań do zarządzania pamięciami masowymi. Wykorzystują one dostępne już systemy obliczeniowe UCS, ale oferują nowe podejście do infrastruktury hiperkonwergentnej. Cisco twierdzi że pozwala ono konfigurować środowisko obliczeniowe w trybie plug-and-play w ciągu kilku minut. Pierwsze dostępne już rozwiązanie tej linii nosi nazwę HX Data Platform. W warstwie programistycznej bazuje ono na firmowym oprogramowaniu SpringPath, a w warstwie sprzętowej na serwerach UCS.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200