Nowość od Ubera - wyszukiwarka lotów

Uber nawiązał współpracę z firmą Hooper. Pozwoliła ona rozszerzyć portfolio usług oferowanych w aplikacji mobilnej.

Uber jest jedną z najpopularniejszych i najczęściej używanych aplikacji przez użytkowników dużych miast. Amerykański gigant zrewolucjonizował sposób poruszania się po miastach, czym rozsierdził klasycznych taksówkarzy. Wygodna aplikacja oraz niskie ceny znacząco spopularyzowały indywidualny transport osób w ośrodkach miejskich. Uber to dziś nie tylko klasyczne przejazdy, ale również możliwość zamawiania jedzenia z dostawą do domu lub wynajem hulajnóg elektrycznych.

Uber pozwoli na zakup biletów lotniczych
Źródło: Ross Parmly / Unsplash

Uber pozwoli na zakup biletów lotniczych

Źródło: Ross Parmly / Unsplash

Amerykański gigant z branży transportu osobistego i miejskiej mobilności rozszerzył właśnie portfolio swoich usług. Użytkownicy z Wielkiej Brytanii wkrótce będą mogli zarezerwować loty poprzez aplikację Uber.

Zobacz również:

  • Uber będzie mieć własnego chatbota AI

Najnowsza funkcja działa dzięki zawarciu współpracy z firmą Hooper zajmującą się rezerwacjami lotów krajowych oraz międzynarodowych.

W aplikacji Uber w Wielkiej Brytanii pojawi się nowa zakładka pozwalająca na wygodne wyszukiwanie lotów. Rozwiązanie to ma być konkurencją dla popularnych wyszukiwarek połączeń lotniczych takich jak Google Flight, Kayak czy eSky.

Nowa funkcja jest odpowiedzią na słowa CEO Ubera. Dara Khosrowshahi podczas jednej z konferencji w 2018 roku przekazał, że Uber ma aspiracje do bycia amazonem rynku transportowego.

Według danych pozyskanych przez Financial Times, Uber będzie pobierał prowizję od każdorazowej sprzedaży biletu lotniczego za pośrednictwem swojej aplikacji.

Funkcja rezerwacji lotów za pośrednictwem aplikacji Uber dla klientów z Wielkiej Brytanii pojawi się w wakacje 2023 roku. Aktualnie przygotowana jest integracja aplikacji Uber z usługami rozwijanymi przez Hooper.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200