Nowość Apple dla fanów muzyki klasycznej

Apple Music Classical to nowa aplikacja pozwalająca użytkownikom internetu słuchać muzyki klasycznej, którą mogą od tego tygodnia pobierać na całym świecie użytkownicy urządzeń iOS, z wyłączeniem kilku krajów, w tym Chin, Rosji, Turcji i Tajwanu.

Z aplikacji, dostępnej w sklepie Apple Store, można korzystać po wcześniejszym wykupieniu subskrypcji Apple Music. Apple informuje, że usługa Apple Music Classical oferuje obecnie ponad 5 milionów utworów i została stworzona z wykorzystaniem rozwiązań zaprojektowanych przez mającą swoją siedzibę w Amsterdamie firmie Primephonic, którą Apple kupiło dwa lata temu. Użytkownicy usługi mają również do dyspozycji oprócz muzyki takie związane z nią dodatkowe pozycje jak albumy oraz biografie kompozytorów.

Użytkownicy mogą wybierać muzykę posługując się filtrami, dzięki którym mają szybki dostęp do określonych zasobów, wskazując interesujących ich kompozytorów, gatunki, dyrygentów, orkiestry, zespoły czy chór. Wszystkie kompozycje są przy tym dostępne w najwyższej jakości, co gwarantuje częstotliwość 192 kHz i 24-bitowy standard Hi-Res Lossless. Ponadto wiele utworów jest dostępnych również w standardzie Dolby Atmos, o ile oczywiście użytkownik ma głośniki lub słuchawki wspierające tę technologię, a więc takie urządzenia, jak AirPods Pro, AirPods Max, AirPods 3 czy Beats Fit Pro.

Zobacz również:

  • Apple dalej na celowniku UE. Kolejne dochodzenie w drodze
  • Apple zapędziło się w kozi róg - Xcode potrzebuje 16 GB RAMu
  • To nowe narzędzie AI zamienia tekst na muzykę

Aplikacja jest dostępna tylko dla urządzeń iPhone i nie jest zgodna z urządzeniami Mac czy iPad. Warto też pamiętać, że aplikację można uruchamiać tylko na urządzeniach z systemem iOS 15.4 lub nowszym. Przedwczoraj Apple udostępnił również aktualizację tego systemu oznaczoną numerem 16.4. Uaktualniony iOS oferuje nowe funkcje, takie jak emotikony, powiadomienia obsługujące aplikacje internetowe czy tryb Voice Isolation dla połączeń telefonicznych, który redukuje hałas otoczenia.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200