Nowoczesne technologie w polskich szkołach

Wystartował serwis internetowy PC World - Nowoczesna szkoła. To jedyne w polskiej Sieci miejsce, gdzie w profesjonalny i kompleksowy sposób poruszane są zagadnienia związane z komputeryzacją polskich szkół i wykorzystywanym w nich sprzętem oraz oprogramowaniem. W serwisie publikowane są także informacje o najciekawszych projektach edukacyjnych, porady i specjalistyczne przewodniki.

Nowy serwis, dostępny pod adresemhttp://nowoczesnaszkola.pcworld.pl , porusza szeroko pojętą problematykę technologii informatycznych w edukacji. Znajdują się w nim raporty o stanie informatyzacji polskich szkół i problemach z tym związanych, a także informacje o śmiałych pomysłach i ambitnych inicjatywach realizowanych przez środowiska nauczycielskie.

Co można ulepszyć i jak może wyglądać przyszłość szkolnictwa wspomaganego najnowszymi technologiami? - to jeden z głównych tematów, które w różnych aspektach przewijają się na stronach serwisu.

PC World - Nowoczesna szkoła pomaga w wyborze sprzętu, który przy zachowaniu najkorzystniejszego stosunku możliwości do ceny najlepiej nadaje się do stosowania na zajęciach lekcyjnych. Przewodnik sprzętowy obejmuje wszystkie urządzenia istotne z punktu widzenia edukacji, a przede wszystkim te, które są aktualnie najbardziej pożądane przez dyrektorów i opiekunów pracowni informatycznych: laptopy, drukarki i urządzenia wielofunkcyjne, projektory, tablice interaktywne, rutery itd.

Nowoczesna Szkoła

Ponadto serwis zawiera liczne i profesjonalne porady w kwestiach związanych z oprogramowaniem oraz instruuje, jak można efektywnie i bezpiecznie wykorzystać w szkołach Internet.

Aby ułatwić nawigację, zasoby witryny zostały podzielone na przejrzyste działy, np. Niezbędnik ucznia, Powrót do szkoły, Komputery pod ochroną, Tablice interaktywne, Projektor zamiast tablicy, Szkolne LCD itd.

Uruchomienie serwisu zbiegło się w czasie z wydaniem papierowego wydania pierwszego numeru "PC World - Nowoczesna szkoła". Ze stron serwisu można pobrać elektroniczną wersję tej publikacji (w formacie PDF).

Więcej informacji w serwisie PC World - Nowoczesna szkoła

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200