Nowoczesna, sieciowa szczepionka antywirusowa.

XTree Corp. przygotowała nową wersję sieciowego programu antywirusowego ViruSafe v. 4.5, który automatycznie informuje administratora sieci o "infekcji" wirusowej, jest przy tym prosty w instalowaniu i konfiguracji na wiele stanowisk.

XTree Corp. przygotowała nową wersję sieciowego programu antywirusowego ViruSafe v. 4.5, który automatycznie informuje administratora sieci o "infekcji" wirusowej, jest przy tym prosty w instalowaniu i konfiguracji na wiele stanowisk. Przeznaczony jest dla lokalnych systemów sieciowych IBM i NetWare. Program jest skonstruowany w taki sposób, że rezyduje w każdym z komputerów sieci. Składa się z kilkunastu modułów, które wykrywają, wskazują oraz usuwają wirusy z pamięci stałej, tablic alokacji plików (FAT), boot - sektorów, tablic partycji równie łatwo, jak ze zbiorów typu exe. Program automatycznie sporządza raporty dla każdej stacji roboczej w sieci i przekazuje je administratorowi sieciowemu, który dzięki temu zna aktywność wirusów. Nowa wersja sporządza listę wszystkich użytkowników sieci, pozwala administratorowi na odpowiednie dla każdej z poszczególnych stacji roboczych, skonfigurowanie programu na swoim stanowisku. W momencie zgłoszenia się stacji roboczej do pracy program sam kopiuje się do jej pamięci modyfikując jednocześnie zbiór autoexec.bat. Instalacja programu dla sieci z dziesięcioma użytkownikami kosztuje 595 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200