Nowe zasady licencjonowania Microsoft Teams w Europie

Czy firmy bedą musiał zapłacić więcej za korzystanie z komunikatora Microsoft Teams?

Firma Microsoft zaproponowała nowe rozwiązanie w celu uniknięcia poważnej sprawy sądowej dotyczącej działań antymonopolowych na terytorium Unii Europejskiej. Niestety raczej nie spodoba się ono organizacjom, które korzystają z Microsoft Teams. Wszystko przez potencjalny wzrost kosztów za pakiet biurowy Microsoft 365.

Microsoft rozważa dodatkowe opłaty za Microsoft Teams w Europie
Źródło: microsoft.com

Microsoft rozważa dodatkowe opłaty za Microsoft Teams w Europie

Źródło: microsoft.com

Microsoft zaoferował pobieranie dodatkowych opłat subskrypcyjnych od organizacji, które poza pakietem Microsoft 365 aktywnie korzystają z komunikatora Microsoft Teams. Zmiana ta ma uchronić giganta z Redmond przed dużą sprawą sądową w sprawie działań monopolistycznych.

Zobacz również:

  • Jak Satya Nadella doprowadził Microsoft do wartości rynkowej 3 bilionów dolarów
  • UE oskarża Microsoft o stosowanie praktyk monopolistycznych
  • Microsoft Teams z nowością: funkcją wirtualnego makijażu

Firmie Microsoft zarzucana jest dominacja z wykorzystaniem Microsoft Teams nad innymi aplikacjami do współpracy w związku z dołączaniem programu do niezwykle popularnej w firmach subskrypcji Microsoft 365.

Skarga została złożona w Unii Europejskiej przez jednego z największych konkurentów Microsoft Teams, a więc firmę Salesforce posiadającą w swoim portfolio komunikator Slack.

Unia Europejska przekazała, że podobne skargi wpłynęły również od innych firm, ale nie zdecydowano się na ujawnienie detali.

Microsoft przekazał, że nadal angażuje się we współpracę z Komisją Europejską i jest "otwarty na pragmatyczne rozwiązania, które odnoszą się do jego obaw i dobrze służą klientom".

Wcześniej Microsoft sugerował wyłączenie aplikacji Microsoft Teams z pakietu biurowego Microsoft 365.

Jaką decyzję podejmie Microsoft w niestabilnych finansowo czasach? Na ostateczny werdykt w sprawie przyjdzie nam jeszcze zaczekać.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200