Nowe wydanie BorderManager

Novell przygotowuje na lipiec wersję beta nowego wydania swojej zapory ogniowej, serwera proxy i VPN. BorderManager wersji 3.8 ma zawierać rozwiązania VPN oparte na standardach, ulepszone instalowanie i zarządzanie a także wsparcie ponad 50 metod uwierzytelniania.

BorderManager v3.8 jest częścią platformy bezpiecznej tożsamości Nsure. Pomimo iż większość użytkowników kupuje BorderManager jako serwer proxy, firma zdecydowała się jednak na rozbudowanie możliwości VPN w tej wersji. Kod VPN jest nowy, a w rozwiązaniu zastosowano IPsec.

Nowe wydanie obsługiwać będzie też protokół LDAP, pozwalający na uwierzytelnianie użytkowników w Active Directory lub każdej innej usłudze katalogowej zgodnej z LDAP. Pozwoli to także na używanie certyfikatów cyfrowych umożliwiających bezpieczny dostęp użytkowników.

BorderManager 3.8 zawiera także Novell Modular Authentication Service (NMAS) jako serwer RADIUS.

Wersja ta zapewnia również wsparcie użytkowników mobilnych, metod biometrycznych i kart inteligentnych. Pracuje także z SurfControl, N2H2 oraz zawiera kliencką zaporę ogniową.

Kolejna wersja produktu buforującego Novella, o kryptonimie Shadowbox, ma być dostępna w późniejszym okresie tego roku na platformie Linux. Produkt buforujący – Excelerator 3.0 – zapewnia usługi uwierzytelniania i dostępu.

Firma podaje, że BorderManager jest zainstalowany u około 20 000 klientów i ma 10 milionów użytkowników. Konkuruje z Microsoft ISA Server.

Wersja beta będzie dostępna na witrynie Novella w połowie lipca.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200