Nowe wersje programów antywirusowych ESET

ESET udostępnił najnowsze wersje swoich dwóch programów zapewniających komputerom bezpieczeństwo: ESET Smart Security 6 oraz ESET NOD32 Antivirus 6. Obydwa programy (pracujące w oparciu o system oceny reputacji i bezpieczeństwa plików ESET Live Grid) wyposażono w skaner Facebooka (program ESET Social Media Scanner), który pozwala chronić konto użytkownika na portalu przed złośliwym oprogramowaniem.

ESET Smart Security 6 to pakiet bezpieczeństwa chroniący komputery z systemem Windows. Produkt składa się z ochrony antywirusowej, antyspyware i antyphising, firewalla, filtru antyspamowego chroniącego przed niechcianą pocztą oraz funkcji kontroli rodzicielskiej.

Nowością w pakiecie ESET Smart Security 6 jest funkcja ESET Anti-Theft, pomagająca odzyskać skradziony lub zgubiony komputer. Wystarczy zalogować się na portalu ESET i oznaczyć swoje urządzenie jako utracone, a zacznie być ono śledzone od momentu pierwszego połączenia z Internetem. Użytkownik komputera będzie mógł zobaczyć na portalu ESET gdzie jest jego sprzęt (lokalizacja na mapach Google Maps i numer IP sieci), otrzymując również fotografie potencjalnego złodzieja - wykonywane co 10 minut przez kamerę internetową wbudowaną w laptopa.

Zobacz również:

ESET NOD32 Antivirus 6 chroni komputery przed wirusami, trojanami, spyware i phishingiem. Nowością w tym programie (jak i w ESET Smart Security 6) jest skaner ESET Social Media Scanner, który sprawdza nasze posty i naszych znajomych na profilu Facebook pod kątem obecności złośliwych linków.

ESET Smart Security 6 oraz ESET NOD32 Antivirus 6 wyposażono też w system zapobiegania włamaniom HIPS (Host Intrusion Prevention System), który pozwala na zdefiniowanie działań dozwolonych i zabronionych na danym komputerze. Oba produkty posiadają certyfikat kompatybilności z najnowszym systemem Windows 8.

Wersje testowe najnowszych rozwiązań firmy ESET można pobierać ze strony firmy ESET.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200