Nowe usługi chmurowe Oracle

Oracle, dostawca sprzętu i oprogramowania, a także usług, poinformował o udostępnieniu nowych 24 usług chmurowych. Obejmują one między innymi platformę bazodanową, składowanie danych także na potrzeby archiwum, chmurę Big Data i narzędzia integracyjne.

Usługi chmurowe świadczone przez Oracle są dostarczane przy pomocy tego samego oprogramowania, z którego korzystają klienci końcowi, dzięki czemu mogą oni przenosić do chmury swoje bazy, aplikacje i usługi praktycznie bez zmiany kodu. Do portfolio Oracle Cloud dołączyły 24 nowe usługi, między innymi: Database Cloud, Archive Storage Cloud, Big Data Cloud, Integration Cloud, Mobile Cloud, a także Process Cloud, Java Cloud, Documents Cloud, Business Intelligence Cloud i Database Backup Service.

Robert Shimp, wiceprezes grupy technologii biznesowych w firmie Oracle mówi: „Obecnie w modelu usługowym dostarczamy bazę danych, nasze aplikacje biznesowe, rozwiązania analityki, a także środowisko Java w chmurze. Możemy zaoferować kompletne zintegrowane środowisko infrastruktury dla tych klientów, którzy chcą wdrożyć praktycznie dowolne aplikacje, nie tylko te napisane w języku Java. Wdrożone nowe usługi, w tym związane z platformą Exadata umożliwiają obsługę przetwarzania transakcji, wspieranie decyzji, przetwarzanie klasy Big Data, włącznie z motorem Hadoop, obsługę nowych języków programowania, takich jak NodeJS czy Ruby. Rozwinęliśmy także usługę związaną ze zbieraniem i przetwarzaniem informacji zbieranych przez sensory wielu urządzeń dołączonych do Internetu. Takie dane można przesłać do usługi chmurowej i analizować. Nasza platforma jest całkowicie kompatybilna z naszym oprogramowaniem uruchamianym przez klientów w modelu on premises, możliwa jest migracja w obie strony bez zmiany kodu, a także łączenie obciążeń w miarę potrzeb. Można wybrać uruchomienie w chmurze lub we własnym środowisku”.

Zobacz również:

  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?
  • IaaS, PaaS, SaaS - nowoczesne usługi chmurowe na miarę cyfrowej transformacji
  • Cyfrowa obsługa klienta – jakie rozwiązanie wybrać?

Oferta głównie dla średnich firm

Firma Oracle tradycyjnie jest kojarzona przeważnie z rozwiązaniami klasy Enterprise, ale oferta usługowa będzie kierowana głównie dla firm średniej wielkości. Nie ma jednak ograniczeń związanych z wielkością organizacji, która może z takiej oferty skorzystać.

Piotr Witczyński, country leader Oracle Polska mówi: „Aplikacje są skomplikowane, oferują wiele możliwości. Zamiast instalować kompletne środowisko, można już zakupić tę samą funkcjonalność w modelu usługowym, płacąc kartą kredytową. Usługi chmurowe są przeważnie kierowane do firm zatrudniających od 100 do 1000 pracowników. Z tych usług może jednak skorzystać nawet pojedynczy deweloper i potencjalnie małe firmy mają dostęp do aplikacji w chmurze publicznej. Z drugiej strony bardzo duże przedsiębiorstwo będzie mogło rozpocząć korzystanie z tych usług w skali odpowiedniej do aktualnych potrzeb”.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200