Nowe urządzenia WLAN/802.11n

Amerykańska firma Buffalo Technology oferuje trzy bezprzewodowe produkty, oparte na oczekującym na ratyfikowanie standardzie 802.11n.

W skład nowej oferty wchodzą: urządzenie zawierające router i punkt dostępowy (WZR-G300N), interfejs PC Card do instalowania w notebookach (WLI-CB-G300N)) i karta PCI do instalowania w pecetach (nazwa kodowa WLI-PCI-G300N). Pierwsze dwa produkty są już dostępne, a karta PCI wejdzie na rynek w maju br.

Produkty są zgodne z przyszłym standardem 802.11n (wersja wstępna - 1.0 - zaakceptowana przez IEEE w styczniu br.), pozwalającym przesyłać dane drogą radiową z szybkością co najmniej 100 Mb/s, co jest możliwe głównie dzięki użyciu kilku anten.

Oferowane przez Buffalo rozwiązania mogą przesyłać dane z szybkością dochodzącą do 300 Mb/s (mogą więc bez problemu obsługiwać aplikacje VoIP i wideo) i można je implementować w istniejących sieciach WLAN, ponieważ są zgodne ze standardami 802.11 a, b i g.

Nowe urządzenia WLAN/802.11n
Router/AP WZR-G300N (zdjęcie obok) zawiera 4-portowy przełącznik Ethernet 10/100 i może pełnić funkcję standardowego routera, jak i mostu albo wzmacniaka, który zwiększa zasięg działania sieci WLAN. Do urządzenia można dołączać zewnętrzną antenę, co pozwala zwiększyć moc sygnału radiowego. Wszystkie produkty wspierają opcje bezpieczeństwa WPA (Wi-Fi Protected Access) i WEP (Wired Equivalent Privacy).

Router kosztuje na rynku amerykańskim 179 USD, a interfejsy ze złączami PC Card i PCI po 129 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200