Nowe szaty Lynca dla Windows 8.1

Microsoft opublikował aktualizację do biznesowego komunikatora Lync dla systemu Windows 8.1. Teraz aplikacja pozwalająca na organizowanie wideokonferencji i aranżowanie komunikacji poprzez VoIP, wykorzystując cechy najnowszego systemu operacyjnego Micorosftu.

Jak informuje producent, jedną z nowych funkcji Lynca jest możliwość oddania przewodnictwa wideokonferencji. Chodzi konkretnie o przekazanie osobie, która wyrazi taką chęć, kontroli nad tym czyj ekran będzie wyświetlany reszcie i jakie aplikacje zostaną udostępnione członkom zebrania.

Nowy Lync ma też ponoć ułatwić działanie na kilku aplikacjach jednocześnie. Okienko komunikatora można dowolnie powiększać i zmniejszać. Nie trzeba się już więc godzić na ustalone wcześniej szerokości, albo brak możliwości łączenia aplikacji z dwóch trybów.

Microsoft obiecuje też, że wezwanie do konferencji lub rozmowy będzie się pojawiało również na zablokowanym ekranie. Nie będzie to jednak spełniać wyłącznie funkcji informacyjnej. Z poziomu zablokowanego ekranu też będzie można dołączyć do konferencji.

To jeszcze nie koniec drobnych, acz przydatnych modyfikacji. Do Lynca dodano, na przykład, możliwość sterowania poziomem dźwięku bezpośrednio z panelu komunikatora, bez konieczności sięgania do głównego kurka Windowsa. W wersji Lync dla 8.1 pojawić się ma sprawniejsza wyszukiwarka kontaktów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200