Nowe systemy nawigacji satelitarnej Sony

Firma Sony wprowadzi na rynek dwa systemy nawigacyjne nav-u, wyposażone w technologię "Position plus".

Systemy, które zostaną wprowadzone do sprzedaży są oznaczone symbolami NV-U81T i NV-U80. Będą pierwszymi modelami, w których zastosowano technologię Sony "Position plus". To rozwiązanie pozwala na dokładne określenie pozycji i wyznaczenie trasy nawet w przypadku problemów z odbiorem sygnałów GPS, np. przykład w tunelu, pod mostem, między wysokimi budynkami czy w gęstym lesie. Dzięki zastosowaniu czujników ciśnienia i przyspieszenia, urządzenia rozpoznają ruch pojazdu i przekazują bardziej precyzyjnie informacje o jego położeniu, nawet przy krótkotrwałym zaniku sygnału GPS.

Oba urządzenia są wyposażone w panoramiczny ekran 4,3" umożliwiający czytelną prezentację informacji. Pojawiające się na nim duże przyciski i ikony pozwalają na łatwe wprowadzanie danych i wybieranie funkcji. Aby wybrać często używane polecenia, takie jak "prowadź do domu" czy "znajdź najbliższą stację benzynową", wystarczy przesunąć palec po ekranie dotykowym. Dla większego bezpieczeństwa prowadzenia rozmów, możliwe jest nawet połączenie się jednym ruchem z numerem domowym (do użycia tej funkcji potrzebny jest telefon komórkowy z Bluetooth.) Nowe systemy pozwalają także połączyć się z dowolnym numerem z książki telefonu Bluetooth, jak również wprowadzić nowy numer przy użyciu wygodnej klawiatury.

Zobacz również:

  • Google świętuje 15-lecie istnienia Street View
Nowe systemy nawigacji satelitarnej Sony

System nawygacji satelitarnej Sony NV-U81T

W celu lepszej prezentacji wybranych tras wprowadzono funkcję dynamicznego informowania o trasie. Przedstawia ona poglądowo trasę, stacje benzynowe i inne interesujące miejsca, a także sytuację na drodze. Ten poglądowy obraz jest wyświetlany razem ze standardowym widokiem mapy.

Sony opracowało także nowy system mocowania nawigatora, oparty na elastycznym żelu o dużej przyczepności. Ma on zapewniać niezawodne mocowanie do przedniej szyby lub deski rozdzielczej nawet w niskich temperaturach.

Model NV-U81T jest wyposażony w 4-gigabajowy dysk twardy, na którym znajdują się mapy Europy (37 krajów). Nawigator NV-U80 ma 512 MB wewnętrznej pamięci na mapę kraju użytkownika. Inne mapy można wgrać z dostarczonego dysku DVD-ROM z mapami Europy. Model NV-U81T obsługuje ponadto informacje TMC (Traffic Message Channel). W modelu NV-U80 funkcja ta jest dostępna jako opcja.

NV-U81T i NV-U80 trafią do sprzedaży w listopadzie 2006 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200