Nowe stacje robocze Windows NT z IBM

IBM zapowiedział atrakcyjne cenowo serie desktopów opartych na Windows NT, wykorzystujących czipy wykonane w technologii miedzianej.

Stawiając na szersze rozpowszechnienie swoich stacji roboczych na rynku lower-end, IBM zapowiedział atrakcyjne cenowo serie desktopów opartych na Windows NT, wykorzystujących czipy wykonane w technologii miedzianej.

Przy cenach rozpoczynanych się od 1400 USD, Intellistation E Pro i Z Pro, wyposażone w Pentium III, osiągają szybkość 1 GHz. Zostały one zaprojektowane na potrzeby projektantów stron webowych, architektów, edytorów wideo i innych użytkowników związanych z aplikacjami graficznymi.

Przedstawiciele firmy zapewniają, że nowe systemy są pierwszymi, które wyposażono w kartę graficzną Fire GL2, opartą na czipach w technologii miedzi. Potwierdzają również radykalne zwiększenie szybkości działania karty w porównaniu z kartami używającymi czipów tradycyjnych, przy cenie o 75 proc. niższej.

Wraz z nowym systemem użytkownicy mogą otrzymać normalne wsparcie techniczne IBM lub mogą komunikować się bezpośrednio z zespołem Intellistation Ask Engineering. Zespół ten oferuje personalizowane wsparcie on-line dla setek zastosowań Intellistation.

Systemy są dostępne w konfiguracjach miniwieży, do montowania w stojakach, lub desktopa. System E Pro jest wyposażony w 1 GHz Pentium III z szyną 133 MHz, co najmniej 64 MB RAM (rozszerzalną do 256 MB) i 15 GB dysk. System Z Pro zawiera dwa procesory 1 GHz Pentium III Xenon i 128 MB RAM.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200