Nowe stacje robocze Lenovo ThinkPad z myślą o pracy hybrydowej i zdalnej

Coraz więcej firm stawia na pracę zdalną i hybrydową, co zauważają i wykorzystują producenci sprzętu. Lenovo wprowadza właśnie kolejną generację mobilnych stacji roboczych ThinkPad P1, P15 i P17. Co zaoferują te komputery?

Stacje robocze Lenovo ThinkPad / Fot. Lenovo.com

Stacje robocze Lenovo ThinkPad / Fot. Lenovo.com

Najnowsze komputery wyposażone są w procesory Intela 11. generacji, modele Core i Xeon 11. W zależności od konfiguracji, możemy wybrać nawet modele z układem graficznym Nvidia RTX A5000, co powinno zapewnić wysoką wydajność dla mobilnych profesjonalistów.

Podobnie jak pozostałe stacje robocze w ofercie Lenovo, ThinkPad P1, P15 i P17 są certyfikowane przez "niezależnych dostawców oprogramowania i przetestowane na najwyższym poziomie". Tym razem firma całkowicie przeprojektowała ThinkPada P1 dla osób pracujących z domu.

Zobacz również:

  • Przychody Lenovo spadają czwarty kwartał z rzędu
  • Nowe laptopy ThinkPad na 2023 rok - jakie nowości wprowadzono?
  • Laptop, a może komputer stacjonarny? Jak wygląda rynek?

ThinkPad P1 jest teraz wyposażony w łączność 5G, większą baterię 90 Wh, nowo zaprojektowaną klawiaturę z większym panelem dotykowym, kamerę FHD o wyższej rozdzielczości dla usprawnienia wideokonferencji oraz system głośników Dolby Atmos.

Tworzenie i przeglądanie treści jest również łatwiejsze na nowym urządzeniu, które zawiera teraz 16-calowy wyświetlacz UHD+ z wąskimi ramkami, technologią emisji "niskiego niebieskiego światła" i proporcjami 16:10. ThinkPad P1 może być nawet wyposażony w procesor graficzny Nvidia RTX A5000 lub Nvidia GeForce RTX 3080.

Mobilne stacje robocze Lenovo ThinkPad P15 i P17

ThinkPady P15 i P17 również zostały gruntownie przebudowane przez Lenovo. Zapewniają wszechstronność wymaganą przez profesjonalnych użytkowników. I tak, ThinkPad P15 jest wyposażony w 15,6-calowy wyświetlacz UHD OLED, natomiast ThinkPad P17 oferuje największą przestrzeń roboczą spośród wszystkich mobilnych stacji roboczych tej firmy, z 17,3-calowym, fabrycznie skalibrowanym wyświetlaczem.

Rob Herman, jeden z dyrektorów Lenovo, wyjaśnił w komunikacie prasowym, w jaki sposób pandemia doprowadziła do wzrostu popytu na mobilne stacje robocze. "Nie ma wątpliwości, że globalna pandemia przyspieszyła przejście na mobilne stacje robocze, ponieważ większość świata szybko przeniosła się do środowiska pracy zdalnej. Ponieważ mobilne stacje robocze nabrały zupełnie nowego znaczenia dla naszych użytkowników końcowych, znacznie ulepszyliśmy ThinkPad P1 czwartej generacji, aby w tej cienkiej i lekkiej obudowie osiągnąć jak największą wydajność. Zrobiliśmy to, znacznie poprawiając możliwości chłodzenia termicznego za pomocą komory parowej, oprócz tradycyjnych rurek cieplnych. Opracowaliśmy również klawiaturę, która umożliwia wlot powietrza przez ukryte szczeliny, aby zmaksymalizować wydajność procesora i karty graficznej".

Wszystkie trzy nowe mobilne stacje robocze Lenovo są również zatwierdzone przez Nvidia Studio i będą dostępne w sprzedaży od lipca br. Ceny początkowe ThinkPad P1 wynoszą 2099 dol., ThinkPad P15 zaczyna się od 1749 dol., a ThinkPad P17 od 1779 dol.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200