Nowe smartfony z Androidem zaoferują do 24 GB pamięci RAM

Wyścig na cyfry w specyfikacji technicznej ma się dobrze. Chińscy producenci wprowadza na rynek urządzenia z 24 GB RAMu.

Nowoczesne smartfony posiadają specyfikacje techniczne, które pod wieloma względami mogą konkurować z komputerami przenośnymi. Przeciętny smartfon z Androidem posiada ośmio-rdzeniowy procesor, 8 GB lub 12 GB pamięci operacyjnej oraz co najmniej 128 GB wbudowanej pamięci masowej. Flagowe modele posiadają nawet do 1 TB wbudowanej pamięci masowej oraz 16 GB RAMu.

Smartfon Oppo
Źródło: Anh Nhat / Unsplash

Smartfon Oppo

Źródło: Anh Nhat / Unsplash

Zgodnie z najnowszymi informacjami płynącymi z Chin po wyścigu na zaoferowanie aparatu o jak najwyższej rozdzielczości (aktualnie 200 MP) i systemie szybkiego ładowania przewodowego (obecnie 160 W) nadszedł czas na zwiększenie ilości pamięci operacyjnej.

Zobacz również:

  • Dlaczego kopia zapasowa telefonu to coś, o czym nie warto zapominać

Oga - chińska grupa producentów smartfonów, na którą składają się takie firmy jak Realme, Oppo oraz OnePlus rozpoczęła prace nad smartfonami wyposażonymi w 24 GB pamięci operacyjnej.

W chwili obecnej na rynku nie ma procesora, który pozwoliłby na obsłużenie takiej ilości pamięci operacyjnej. Wiadomo, że opracowywany smartfon w podstawowej konfiguracji sprzętowej otrzyma 16 GB pamięci operacyjnej, a 24 GB RAMu trafi do bardziej eksluzywnej wersji dostępnej za dodatkową opłatą.

Aktualnie tak duża ilość pamięci operacyjnej w smartfonie nie zwiększy jego użyteczności. Modele z 12 i 16 GB pamięci operacyjnej nie pozwalają w pełni wykorzystać tej ilości, a do płynnej pracy z wieloma aplikacjami wystarczy 6-8 GB odpowiednio szybkiej pamięci operacyjnej połączonej wraz z dobrze zoptymalizowanym oprogramowaniem układowym.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200