Nowe serwery z procesorami UltraSparc IV

Sun wprowadzi wkrótce do swojej oferty dwa nowe serwery oparte na procesorach UltraSparc IV. Serwery, noszące nazwy Sun Fire V490 i V890, zostaną zaprezentowane 21 września na kolejnej konferencji, na której Sun zapowiada co trzy miesiące swoje nowe produkty.

Nowe serwery mają podobną konstrukcję co serwery Sun Fire V480 i V880, są jednak wyposażone w zmodyfikowane systemy chłodzenia i zasilania, tak aby sprostały wymogom stawianym przez procesory UltraSparc IV. W serwerze V480 będzie można instalować do czterech procesorów UltraSparc IV, a w serwerze V890 do ośmiu takich układów.

Sun zapowiada, że w 2006 roku gotowy będzie jej kolejny procesor noszący kodową nazwę Niagara. W tym samym roku Sun wprowadzi na rynek serwery oparte na procesorach Sparc64 firmy Fujitsu (kodowa nazwa Olympus). Procesor Olympus przetwarza dane dwa razy szybciej niż procesor UltraSparc IV+.

Zobacz również:

  • Kompensacja mocy biernej - tańsze utrzymanie Data Center
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200