Nowe serwery NAS firmy QNAP

Firma QNAP zaprezentowała na targach CES 2013 swoje dwa najnowsze serwery NAS: dwunastodyskowy TS-1270U-RP oraz ośmiodyskowy TS-870U-RP. Są to urządzenie stelażowe o wysokość 2U z dwurdzeniowymi procesorami Intela taktowanymi zegarem 2,4 GHz.

Serwery mają po dwa porty Gigabit Ethernet (możliwość rozbudowy do sześciu portów Gigabit Ethernet lub do czterech portów Ethernet 10 Gb/s) i zarządza nimi firmware 3.8.1, który jest zgodny z pakietem oprogramowania Surveillance Station Pro i zapewnia współpracę z ponad 1400 modelami kamer IP.

QNAP pokazał też na targach CES nowe modele serwerów NVR (należące do linii VS-x100 Pro+) i oprogramowanie CMS-2000 (Central Management System). W skład serii VS-x100 Pro+ (rozwiązania obsługujące monitoring wideo) wchodzą trzy modele (na 2, 4 i 6 dysków). Urządzenia kierowane są do mniejszych firm, oferują rejestrację wideo w rozdzielczościach megapikselowych oraz posiadają wbudowany dekoder FullHD. Panel sterowania towarzyszący serwerom działa w trybie "drag-and-drop", jest kompatybilny z kilkoma przeglądarkami i posiada system alarmów pracujący w czasie rzeczywistym.

Zobacz również:

  • Plikowa, blokowa czy obiektowa pamięć masowa?

Oprogramowanie CMS-2000 (do instalowania na komputerze PC) służy do zarządzania rejestratorami VioStor. Aplikacja może jednocześnie zarządzać transmisją ze 1024 kanałów i pozwala nadawać różne poziomy dostępu do podglądu na żywo z kamer i odtwarzania nagrań.

Nowe serwery QNAP TS-1270U-RP oraz TS-870U-RP ma już w swojej ofercie polski dystrybutor EPA Systemy. Urządzenia QNAP VioStor NVR z serii VS-x100 Pro+ i CMS-2000 będą dostępne w ofercie EPA Systemy wkrótce. Serwery QNAP TS-1270U-RP i QNAP TS-870U-RP kosztują odpowiednio 2183 i 1698 euro (plus VAT).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200