Nowe rozwiązania IoT i 5G firmy F5 Networks

F5 Networks wprowadza nowy zestaw rozwiązań Internet of Things i 5G. Firma twierdzi, że dzięki nim dostawcy będą mogli lepiej optymalizować sieć, a także poprawić jej bezpieczeństwo i możliwości monetyzacji.

F5 wprowadza rozwiązanie noszące nazwę NFV 40G Virtual Edition. Jak twierdzi, że zwiększa ono możliwości w zakresie skalowalności sieci. Oprogramowanie zostało zaprojektowane z myślą dostawcach usług, którzy chcą wykorzystać nadchodzące zmiany w zakresie 5G, IoT i chmury.

F5 stawia na IoT. I tak firma wprowadza wsparcie dla protokołów IoT, takich jak Message Queuing Telemetry Transport (MQTT). Dzięki temu dostawcy usług mogą optymalizować i zabezpieczyć sieć na wypadek gwałtownego wzrostu ruchu z IoT. To pierwsza usługa tej firmy , która pozwala na inteligentne sterowanie ruchem IoT oraz umożliwia wprowadzanie specjalnych zasad działania z nim związanych.

Zobacz również:

  • SpaceX ponownie opóźnia nałożenie limitów danych dla Starlinka
  • Ciąg dalszy roszad kadrowych w IT. Tym razem Intel
  • Zadbaj o bezpieczeństwo informatyczne Twojego biznesu

Firma oferuje nową wersję oprogramowania Gi-LAN do zarządzania siecią: BIG-IP Policy Enforcement Manager (PEM). Optymalizacja TCP została tu wzbogacona o rozwiązania automatycznego dostrajania w zależności od warunków panujących w sieci oraz schematów typowego zachowania użytkowników.

Główne zmiany w firewallu sieciowym przeznaczonym dla operatorów to: dodanie opcji uwzględniania polityk dotyczących abonentów dla F5 BIG-IP Advanced Firewall Manager (AFM) oraz usprawnione możliwości odparcia ataków DDoS.

F5 ogłasza te zmiany zaraz po tym jak IDC zapowiedziało, że rynek IoT wzrośnie do 1,29 biliona dolarów z wskaźnikiem CAGR wynoszącym 15,6% do roku 2020, czyli roku, w którym według Frost i Sullivan każdy człowiek będzie miał ponad 5 połączonych urządzeń.

I jeszcze jedno - zgodnie z ostatnim raportem Ericsson Mobility Report, do 2022 roku na świecie powstanie 550 milionów połączeń z siecią 5G. Dodatkowo połączonych ze sobą będzie 29 miliardów urządzeń, z czego 18 miliardów połączonych za pomocą IoT.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200